Wygrali eliminacje, jadą na Eurowizję, a internet oszalał. "Gromee, proszę, uratuj nas przed kompromitacją". Kim oni są?

Gromee i Lukas Mejier będą reprezentować Polskę podczas Eurowizji 2018.
Gromee i Lukas Mejier będą reprezentować Polskę podczas Eurowizji 2018. Fot. Screen/TVP
Dziś prawie wszyscy zwracają uwagę, że właśnie oni od początku byli faworytami. Gromee i Lukas Mejier wygrali sobotnie eliminacje do konkursu Eurowizji i jako reprezentanci Polski jadą w maju do Lizbony. Kim są, skąd się wzięli? Wielu internautów oszalało na ich punkcie, ale nie wszyscy o nich słyszeli.


"Proszę niech Gromee wygra", "Gromee, proszę uratuj nas przed kompromitacją", "Już tylko Gromee może to uratować, błagam niech on wygra" – takich wpisów na Twitterze jest mnóstwo.

O udział w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji w Lizbonie w sobotnich preselekcjach walczyło 10 artystów. Ale to piosenka "Light Me Up" najbardziej przypadła widzom do gustu. Pomijając fakt, jakie w ogóle opinie ma sama Eurowizja, w tym przypadku widać, że wielu fanów tego konkursu zobaczyło światełko w tunelu i nadzieję na sukces. Kim są zwycięzcy – Gromee i Lukas Mejier?
Szwed zaśpiewa dla Polski
Gromee to Andrzej Gromala. "Polski DJ i producent muzyczny, remikser, autor tekstów i malarz, tworzący głównie muzykę klubową" – czytamy w Wikipedii. Na Life Festival Oświęcim grał m.in. przed Eltonem Johnem, a w 2016 roku jako support przed koncertem Mariah Carey w Krakowie. Współpracuje ze studiami nagraniowymi na świecie, ale jego pierwszy album "Chapter One” ukaże się dopiero w marcu.
Lukas Mejier jest szwedzkim wykonawcą, związanym z zespołem No Sleep For Lucy. Jak podaje Radio Zet, obaj muzycy już wcześniej ze sobą współpracowali, a ich piosenka "Without you "ma ponad 8 milionów wyświetleń na YouTube.

"Kocham Polskę, i mam świetne wspomnienia związane z tym krajem. Sądzę, że każdy powinien ją odwiedzić. To państwo z ogromną historią i pięknymi miastami gdzie jest wiele rzeczy do zwiedzenia. Przyjeżdżam tutaj przy każdej okazji, tak często jak mogę. Byłem już w Krakowie, Gdańsku, Sopocie, i Gdańsku, ale teraz pierwszy raz odwiedzę Warszawę dzięki udziałowi w Krajowych Eliminacjach" – jego słowa wypowiedziane dla INFE Poland, cytuje dziś wiele mediów.
Tu ciekawostka – polska Margaret też wystartowała w eliminacjach do Eurowizji. Tyle, że właśnie w Szwecji. Co więcej, dostała się do finału. Jeśli wygra, możemy być świadkami ciekawych występów w Lizbonie – jeśli okaże się, że Szwecję będzie reprezentowała Polka.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Reserved pokazuje inną twarz lat 80. Wieczorowa kolekcja bierze z nich to, co najlepsze
Cinergia 0 0Reżyser “Pokoju” i aktor z “Matriksa” przyjadą do Łodzi. Rusza festiwal Cinergia
Skoda Polska 0 0Nowe auto nie musi być kupione za gotówkę. Można je mieć jak telefon na abonament
T-mobile 0 0Zachwyciła go postać epizodyczna. Raczek o kultowym już filmie
0 0Michalkiewicz ujawnił dane ofiary księdza. Pytamy, czy mu nie wstyd
0 0Robią coś, czego bał się rząd PiS. Czesi wprowadzają podatek, który tak drażni Amerykanów
0 0Edycja genów to rynek wart miliardy. Opiera się na metodzie podejrzanej u bakterii
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Psy zagryzły kobietę w ciąży. Umarła w lesie, w którym trwało polowanie
0 0Dulkiewicz o kandydaturze Jaśkowiaka. Wymowna reakcja prezydent Gdańska
0 0Z domowym budżetem to by nie przeszło. Rząd zachowuje się jak nieodpowiedzialna gospodyni

MOTO

0 0Gdzieś już to widziałeś. Seat Tarraco to dobre… niemieckie auto – nie licz na hiszpański temperament
0 0Ten dziwoląg da się lubić. Nowy C-HR ma przekonać tych, którzy do tej pory mówili mu "nie"