Tak kłamie Władimir Putin. Tweet obnażający puste słowa prezydenta Rosji podbija sieć na całym świecie

Władimir Putin już cztery razy wprowadzał Rosję do grona pięciu największych gospodarek świata.
Władimir Putin już cztery razy wprowadzał Rosję do grona pięciu największych gospodarek świata. Fot. Kamil Gozdan / Agencja Gazeta
Władimir Putin już co najmniej cztery razy zapewniał Rosjan, że ich kraj wkrótce stanie się jedną z pięciu największych gospodarek świata. Zazwyczaj takie pomyślne wróżby padały z ust prezydenta Rosji tuż po wygranych wyborach. We wtorek dziennikarka Julia Davis wyciągnęła na Twitterze obietnice Putina i w zaledwie jednym poście obnażyła jego kłamstwa.

"Rosja stanie się jedną z pięciu czołowych gospodarek świata" – ta zapowiedź Władimira Putina niejednokrotnie biła z nagłówków portali i gazet. Tak było po zwycięstwach w wyborach do Dumy w latach 2007 i 2011. Tak było po objęciu urzędu prezydenta w 2012 i 2018 roku. Jedyne, co różniło się we "wróżbach" Putina to lata, w jakich Rosja miała ostatecznie dołączyć do grona najpotężniejszych gospodarek świata. Julia Davis - dziennikarka i obserwatorka rosyjskiej polityki, wyciągnęła we wtorek na Twitterze wspomniane zapewnienia prezydenta Rosji.
Jak widać, największy optymizm dopadł Władimira Putina po zwycięstwie w wyborach prezydenckich w 2012 roku. Wówczas prezydent Rosji zakładał, że wystarczą dwa lata, by kraj nad Wołgą znalazł się w ekonomicznej ekstraklasie. Zgodnie z obecnym wariantem, ma się to Rosjanom udać za 6 lat - w 2024 roku.

Przypomnijmy, że sensacją jest również to, że po raz pierwszy od 5 lat Władimir Putin nie znalazł się na pierwszym miejscu listy najpotężniejszych ludzi świata magazynu Forbes. Rosjanin musiał ustąpić prezydentowi Chin - Xi Jinpingowi.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Nadmierna podwyżka cen prądu "społecznie niedopuszczalna".[/b] Rząd obiecuje zwracać "nadpłaty"

Nadmierna podwyżka cen prądu "społecznie niedopuszczalna". Rząd obiecuje zwracać "nadpłaty"

Zachód rezygnuje z diesli. [b]Najbardziej kopcące pojazdy masowo trafiają do Polski

Zachód rezygnuje z diesli. Najbardziej kopcące pojazdy masowo trafiają do Polski

Redakcja naTematRedakcja naTemat

Już w niedzielę wybory - najważniejsze wydarzenie polityczne od trzech lat i najważniejsze wybory samorządowe w naszym życiu. Ich wynik będzie miał wielki wpływ na to, co stanie się za rok, gdy stawką będą demokracja, państwo prawa i członkostwo Polski w UE.