Jest decyzja prezydenta Krakowa ws. wyborów! Nieoficjalne doniesienia okazały się bujdą

Jest decyzja Jacka Majchrowskiego ws. wyborów samorządowych
Jest decyzja Jacka Majchrowskiego ws. wyborów samorządowych Fot. Mateusz Skwarczak / AG
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski jednak wystartuje w kolejnych wyborach samorządowych. Ogłosił swoją decyzję i zaprzeczył wcześniejszym nieoficjalnym doniesieniom.

Jeszcze kilka godzin wcześniej wydawało się, że opozycja może mieć spory problem w Krakowie. Nieoficjalne informacje mówiły, że Majchrowski, prezydent tego miasta od 2002 roku, nie będzie starał się o reelekcję. Jego nieobecność bardzo wzmocniłaby kandydatkę PiS Małgorzatę Wasserman, która cieszy się obiecującymi wynikami w sondażach.

Teraz to już nieaktualne. W momencie, gdy premier Mateusz Morawiecki ogłosi początek kampanii wyborczej, zgłoszę swoją kandydaturę – zapowiedział Majchrowski. Pytany, czy nie znalazł godnego następcy, odpowiedział: – Jeśli startuję, to nie muszę szukać następcy.
Prezydent Krakowa zaznaczył, że z sondaży, które zlecił, wynika, że ma poparcie ok. 46 proc. mieszkańców. Zapytany, czy będzie kandydatem całej opozycji, stwierdził, że wystartuje z własnego komitetu, ale poparcie innych ugrupowań będzie go cieszyć.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...