Nowy rekord obłudy Patryka Jakiego. Bezlitośnie obnażono, ile warta jest jego obietnica walki ze smogiem

Patryk Jaki zapowiada walkę ze smogiem.
Patryk Jaki zapowiada walkę ze smogiem. fot. Roman Rogalski/Agencja Gazeta
Walka o zwycięstwo w wyborach samorządowych w najważniejszym pojedynku toczy się w najlepsze. Trwa wyścig na polityczne obietnice. Obowiązuje oczywiście wolnoamerykanka. W szastaniu słowami bez pokrycia króluje Patryk Jaki. Instytut Obywatelski opublikował na Twitterze wpis, który jasno pokazuje, ile warte są jego slogany o walce o czyste powietrze w stolicy.

"Nowy rekord obłudy: obiecywać w Warszawie działania anty-smogowe i głosować w Sejmie PRZECIWKO ustawie anty-smogowej. Tak jak zrobił minister-poseł Patryk Jaki" – napisał na Twitterze Instytut Obywatelski, think tank polityczny. Dołączył do wpisu screeny, które pokazują, jak głosował Patryk Jaki. Wpis został zamieszczony nie bez powodu, bo kandydat Prawa i Sprawiedliwości właśnie złożył swą kolejną obietnicę wyborczą.
– Będą bony na wymianę pieców – zapowiedział właśnie Patryk Jaki i obiecał walkę ze smogiem. Kandydat zjednoczonej prawicy obiecał, że jeśli tylko zostanie prezydentem Warszawy, to zlikwiduje wszystkie "kopciuchy" w mieście w ciągu pierwszego roku swoich rządów. Jaki opublikował też na Twitterze pierwszą część swojego planu antysmogowego. Kolejne mają pojawić się, jak zapewnia, w najbliższych dniach.
Przypomnijmy, wcześniej obiecywał warszawiakom darmową komunikację miejską. Nie do końca wiedział jednak, ile kosztują bilety ZTM w stolicy .
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...