Parlament Europejski uczyni prosty gest tolerancji wobec osób LGBTI. Stanowczo protestuje przeciwko temu tylko... PiS

Parlament Europejski pierwszy raz przed swoją siedzibą wywiesi tęczową flagę
Parlament Europejski pierwszy raz przed swoją siedzibą wywiesi tęczową flagę Fot. Syda Productions / www.shutterstock.com
Po raz pierwszy na maszcie przed Parlamentem Europejskim zawiśnie tęczowa flaga. Instytucja chce w tej sposób wyrazić solidarność z osobami LGBT. W czwartek 17 maja przypada bowiem Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii. Przeciwko temu gestowi tolerancji ostro na forum UE protestuje jednak PiS. "Parlament Europejski nie jest po to, żeby dokonywać rewolucji moralnej" – oburza się europoseł Ryszard Legutko.

"Międzynarodowy dzień LGBT nie ma żadnej podstawy prawnej i jest po prostu inicjatywą promującą jednej z organizacji lobbystycznych" – grzmi Ryszard Legutko w piśmie wystosowanym do do przewodniczącego PE Antonio Tajaniego. Europoseł PiS to współprzewodniczący Europejskich Konserwatystów i Reformatorów oraz szef delegacji PiS do europarlamentu. Legutko zapytał też, czy europarlament w ten sam sposób celebrowałby inne nieoficjalne międzynarodowe dni – takie, jak dni muzeów, piwa czy studentów.
Ryszard Legutko
Europoseł PiS

"Pod hasłem homofobia kryją się nie ataki na ludzi o skłonnościach do osób tej samej płci, bo takich ataków właściwie nie ma. Pod hasłem homofobii kryje się odmowa zmiany prawa, a właściwie zmiany definicji małżeństwa, która funkcjonowała w świecie od czasów niepamiętnych".
Czytaj więcej

"Wewnątrz i na zewnątrz UE osoby LGBTI są zbyt często celami przemocy i przestępstw z nienawiści. Wciąż często są obiektem dyskryminacji i maltretowania w związku ze swoją orientacją seksualną, identyfikacją płciową czy płciowymi cechami charakterystycznymi" – oznajmiła tymczasem szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini.

źródło: gazetaprawna.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...