"Sukces" polskich narodowców. Na wieszanie zdjęć europosłów PO zareagował sam Przewodniczący Parlamentu Europejskiego

Na katowicki "happening" narodowców zareagował nawet szef Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani.
Na katowicki "happening" narodowców zareagował nawet szef Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani. Fot. flickr.com/European Parliament CC SA-BY 2.0
Napiszę do premier Beaty Szydło. Konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa posłom do PE – napisał na Twitterze szef Parlamentu Europejskiego, komentując demonstrację narodowców w Katowicach, gdzie publicznie powiesili portrety kilkorga eurodeputowanych na atrapach szubienic. Tajani zamieścił w tej sprawie oświadczenie na Twitterze.

– Konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa posłom do PE tak, aby bez obaw mogli wyrażać niezależne opinie" - napisał na Twitterze. Jak dodał, "konieczne jest także przeciwstawienie się tym, którzy szerzą nienawiść poprzez pokazywanie skandalicznych zdjęć powieszonych polityków – tak zakończył swój wpis Antonio Tajani. To krótkie oświadczenie ukazało się także w języku polskim.
Przypomnijmy, w sobotę, w centrum Katowic, grupa osób związana z ONR-em, na symbolicznych szubienicach powiesiła zdjęcia sześciu europosłów i europosłanek Platformy Obywatelskiej, którzy zagłosowali za rezolucją Parlamentu Europejskiego w sprawie naruszania przez Polskę wartości obowiązujących w Unii Europejskiej.

Katowicka policja analizuje nagrania, aby ustalić, czy doszło do naruszenia prawa. Prokuratorskie postępowanie w tej sprawie zapowiedział w poniedziałek minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro, który jak pisaliśmy, znalazł winnych zaistniałej sytuacji. Jest nią oczywiście opozycja. Na koniec trzeba przyznać, że narodowcy osiągnęli swój cel: o katowickim wybryku zrobiło się naprawdę głośno.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...