
Przed nami wielkie sportowe święto, którego nie można się przegapić. W połowie czerwca usłyszymy pierwszy gwizdek rozpoczynający piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji. Po świetnej formie kadry biało-czerwonych na Euro 2016 i eliminacjach do mundialu, polscy kibice mają ogromne nadzieje - nie tylko na wyjście z grupy. Nawet jeśli nie będziemy oglądać zmagań "Orłów Nawałki" na żywo, to nic straconego. Obecna technologia pozwala nam śledzić spotkania w takiej jakości obrazu, jakbyśmy byli dwunastym zawodnikiem na boisku.
Jedną z opcji jest Orange TV. Klienci będą mogli oglądać wszystkie mecze bez dodatkowych opłat, na obu wcześniej wymienionych kanałach (łącznie 64 spotkania) już od 14 marca. Operator udostępni je na zasadach sublicencji. Wystarczy mieć dekoder Samsung ICU100 4K UHD oraz połączenie światłowodowe - w tym momencie sygnał w najlepszej jakości dociera do ok. 120 tys. klientów Orange.
4K to następca słynnego Full HD. Wyświetla jeszcze bardziej szczegółowy obraz "ostry jak maczeta". Jej nazwa (4K) pochodzi od 4096 pikseli w poziomie (w porównaniu do 1920 w Full HD). W proporcjach 4:3 taką rozdzielczość określają parametry 4096x3112, co przekłada się na ponad 12,7 mln pikseli. Do oglądania transmisji w najwyższej obecnie jakości obrazu potrzeba jednak czegoś więcej niż nowoczesnego telewizora.
Cieszymy się, że możemy zapewnić naszym klientom niezapomniane emocje podczas mundialowych meczów w najlepszej dostępnej jakości, 4K. Dzięki partnerstwu z nadawcami, będziemy mogli wspólnie kibicować Polakom śledząc wszystkie spotkania w super jakości
Osoby, które mają doprowadzony światłowód w swoich domach, nie muszą więc robić nic. Posiadając dekoder 4K po prostu włączają mecz i kibicują. Co z osobami, do których nie dociera sygnał z prędkością światła? – Światłowód to jedna z naszych najważniejszych inwestycji. Przyłączamy rocznie mniej więcej jeden milion gospodarstw rocznie. Mamy ich już ponad 2,5 mln. Osoby poza zasięgiem światłowody wciąż mogą przeżywać emocje w jakości HD – zachęca Mariusz Gaca.
Artykuł powstał we współpracy z Orange
