Wielki sukces Polaka w Cannes! Paweł Pawlikowski z nagrodą za najlepszą reżyserię

Paweł Pawlikowski otrzymał statuetkę za najlepszą reżyserie. Cannes 2018 okazało się szczęśliwe dla polskiej kinematografii.
Paweł Pawlikowski otrzymał statuetkę za najlepszą reżyserie. Cannes 2018 okazało się szczęśliwe dla polskiej kinematografii. Fot. Marcin Wojciechowski/Agencja Gazeta
Na taką wiadomość po cichu liczyli wszyscy fani polskiego kina. Na trwającej właśnie 71. gali wręczenia nagród w Cannes polski reżyser Paweł Pawlikowski dostał jedną z najważniejszych statuetek. Według jury, nagroda za najlepszą reżyserię należy się właśnie autorowi obrazu "Zimna wojna".


Ten sobotni wieczór dla polskiej kinematografii będzie historyczny. Na trwającej gali wręczenia Złotych Palm Polska odnotowała wielki sukces. Reżyser "Zimnej wojny" Paweł Pawlikowski został nagrodzony za najlepszą reżyserię. Od początku festiwalu we francuskim Cannes mówiło się, że ten polski reżyser i jego film, to główni faworyci do prestiżowych nagród. Co prawda, Złotą Palmę dostał japoński film "Shoplifters" w reżyserii Hirokazu Kore-edy , ale gratulacje należą się także polskiemu reżyserowi.

Przypomnijmy, to druga tak znacząca nagroda dla Pawła Pawlikowskiego. W 2015 roku, wyreżyserowana przez niego "Ida" otrzymała najważniejszą w świcie filmowym statuetkę Amerykańskiej Akademii Filmowej. Oscar dla polskiego filmu odbił się wtedy szerokim echem. "Zimną wojnę" w polskich kinach będzie można oglądać od 8 czerwca.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka