Oddał swoje mieszkanie uchodźcom, teraz został wynagrodzony przez papieża Franciszka. Konrad Krajewski będzie kardynałem

Papież Franciszek nominował nowego kardynała. Został nim papieski jałmużnik Konrad Krajewski.
Papież Franciszek nominował nowego kardynała. Został nim papieski jałmużnik Konrad Krajewski. Fot. facebook.com/episkopatpolski
Papieski jałmużnik i polski arcybiskup Konrad Krajewski został nominowany przez papieża Franciszka na kardynała. W Polsce raczej nieznany, we Włoszech wsławił się oddaniem swojego mieszkania na potrzeby rodziny syryjskich uchodźców.

Papież Franciszek ogłosił, że Jałmużnik Papieski abp Konrad Krajewski zostanie kardynałem. Abp Krajewski był ceremoniarzem Jana Pawła II, a następnie Benedykta XVI. W 2013 r. Franciszek mianował go Jałmużnikiem Papieskim odpowiedzialnym za niesienie pomocy ubogim, opuszczonym i wykluczonym – tak brzmi facebookowy wpis Konferencji Episkopatu Polski, po tym, jak Stolica Apostolska ogłosiła, ze polski arcybiskup zostanie kardynałem.
Abp Krajewski jest w Polsce raczej nieznany, jednak we Włoszech wsławił się pracą na rzecz ubogich, bezdomnych i przybywających do Europy uchodźców w Bliskiego Wschodu. Udostępnił on między innymi swoje mieszkanie w Borgo Pio rodzinie uchodźców, która przybyła z Syrii mostem humanitarnym, uruchomionym przez Wspólnotę Św. Idziego we współpracy z włoskim rządem.

"La Repubblica" poinformowała, że kilka dni temu tej rodzinie urodziło się dziecko. – To normalne, nic wyjątkowego – stwierdził w rozmowie z włoską gazetą hierarcha. Dodał, że dzielenie się jest zapisane w "DNA Kościoła". Sam duchowny śpi teraz w swoim biurze.
Trwa ładowanie komentarzy...