"Fajną ma fryzurę". Internet podbija zabawne zdjęcie Donalda Tuska sprzed lat

Stare zdjęcie Donalda Tuska podbija sieć. I zapewne przyniesie byłemu premierowi i szefowi RE sporo wspomnień.
Stare zdjęcie Donalda Tuska podbija sieć. I zapewne przyniesie byłemu premierowi i szefowi RE sporo wspomnień. Prawo autorskie: palinchak / 123RF Zdjęcie Seryjne
Ach, ten czar starych zdjęć... Tym razem wspomnienia z dawnych lat dopadły byłego polskiego premiera, a obecnie przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Bujna czupryna i rozpięta koszula w paski – tak wygląda na odkopanym z czeluści archiwów zdjęciu, które robi furorę w sieci. Ciekawe jest jednak także otoczenie młodego Tuska.

Odkąd przewodniczący Rady Europejskiej i były polski premier założył sobie konto na Instagramie, od czasu do czasu można pooglądać jego fotografie z przeszłości, a szczególnie te z okresu dzieciństwa. Jednak teraz internet obiega inna fotografia, nie dodana przez byłego premiera. Zdjęcie pojawiło się na facebookowym profilu "Retro". Na zdjęciu widać Donalda Tuska wieku młodzieńczym. "Zagadka. Pierwsze primo. Kto jest na załączonej fotografii, to pytanie retoryczne. Ale co przedstawia, to już wyższa szkoła wtajemniczenia? Autor: Pan Zbigniew Kosycarz" – czytamy w poście.
Jednak najciekawsza jest sytuacja, w której zdjęcie to zostało zrobione. A zrobiono je na słynnym Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku, podczas którego od ponad 750 lat można było sprzedać i kupić prawie wszystko. Szczególnie na pchlim targu. Przed laty wielu gdańszczan sprzedawało lub wymieniało się tam nietuzinkowymi przedmiotami. Oczywiście, szczególnie cenne było to w czasach PRL-u.

Komentarze pod starym zdjęciem są w większości pozytywne. Internauci zwracają uwagę na czar tamtych lat.
Pojawiają się wątpliwości co do autentyczności zdjęcia, ale w agencjach fotograficznych łatwo znaleźć oryginał autorstwa Zbigniewa Kosycarza.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
Nerwowe ruchy w PiS. Morawiecki otworzył nową inwestycję, ale [b]zapomniał o jednym[/b]

Nerwowe ruchy w PiS. Morawiecki otworzył nową inwestycję, ale zapomniał o jednym

[b]Kaczyński zachwala w Polsacie Morawieckiego.[/b] I... komentuje "nieposłuszeństwa" Dudy

Kaczyński zachwala w Polsacie Morawieckiego. I... komentuje "nieposłuszeństwa" Dudy

Redakcja naTematRedakcja naTemat

Już w niedzielę wybory - najważniejsze wydarzenie polityczne od trzech lat i najważniejsze wybory samorządowe w naszym życiu. Ich wynik będzie miał wielki wpływ na to, co stanie się za rok, gdy stawką będą demokracja, państwo prawa i członkostwo Polski w UE.