Ktoś zdewastował radiowóz holenderskiej policji. Na karoserii obraźliwe napisy... po polsku

Wandal napisał na radiowozie policji z Eindhoven m.in. "CHWDP".
Wandal napisał na radiowozie policji z Eindhoven m.in. "CHWDP". Fot. Screen z Instagrama / wijkagentstephanie_eindhoven
W środę wieczorem nieznany anonimowy sprawca (lub sprawcy) wymalowali na radiowozie holenderskiej policji m.in. hasła jak "CHWDP" i "Kolejorz Lech Poznań". Żeby funkcjonariusze nie mieli żadnych wątpliwości, w jakim języku są napisy, wandal napisał na masce "Poland".

Zdjęcia mocno pomalowanego flamastrem radiowozu umieściła w czwartek w internecie jedna z holenderskich policjantek. "To jest całkowicie bez sensu (…) Po prostu pozwól nam wykonywać naszą pracę i trzymaj się z dala od naszych rzeczy" – napisała na Instagramie Wijkagent Stephanie. Sprawca wykorzystał sytuację, gdy policjanci interweniowali w jednym z domów przy ulicy Edisonstraat w miejscowości Eindhoven. Wśród innych haseł są jeszcze m.in. "Pirat", "Hools" i "K**wy". Szczęśliwie napisy usunięto bez większego problemu za pomocą rozpuszczalnika. Radiowóz jest czysty, ale wymaga solidnego wypolerowania.
Brak sprawcy
Obecnie trwają poszukiwania sprawcy. Policja pytała m.in. w sąsiedztwie, gdzie doszło do ataku chuligana, ale mieszkańcy nie widzieli niczego podejrzanego. Być może pomocny będzie monitoring z okolicznych kamer. Lokalni funkcjonariusze nie ukrywają swojego zdziwienia, bowiem nigdy wcześniej nie spotkali się z takim aktem wandalizmu. Ponadto poznali również znaczenie obraźliwego skrótu, który wymalowano na ich radiowozie.

Ograniczenie imigrantów
Pisaliśmy ostatnio o pomyśle niektórych gmin w Holandii, które chcą ograniczenia liczby imigrantów. Ten projekt wymierzony jest w dużej mierze w Polaków, którzy w wielu gminach stanowią dominującą mniejszość. Polacy i inni imigranci mają nie tylko odbierać pracę rdzennym mieszkańcom, ale być uciążliwi także dlatego, że śmiecą i hałasują.

źródło: ed.nl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.