Dziennikarz przypomina haniebne słowa Kaczyńskiego sprzed lat. Jego zwolennicy mogą się bardzo zdziwić

Jarosław Kaczyński powielał antysemickie stereotypy? Chodzi o wypowiedź prezesa z 1994 r.
Jarosław Kaczyński powielał antysemickie stereotypy? Chodzi o wypowiedź prezesa z 1994 r. fot. Agnieszka Sadowska/Agencja Gazeta
Jarosław Kaczyński nie jest antysemitą – przypominają co jakiś czas zwolennicy prawicy. Ich zdaniem w polityce krążą szkodliwe stereotypy, które krzywdzą Kaczyńskiego. Ich zdaniem lider Prawa i Sprawiedliwości nigdy żadnych antysemickich słów nie wypowiedział. A łatki mają przypinać mu środowiska nieprzychylne PiS.

Zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" Jarosław Kurski przypomniał wypowiedź przywódcy prawicy sprzed 24 lat, w której – zdaniem publicysty – powiela antysemickie stereotypy. Więcej na ten temat w poniedziałkowym dodatku do "GW" – "Ale Historia".

Jarosław Kurski opublikował na Twitterze zdjęcie wypowiedzi prezesa PiS sprzed lat. Kaczyńskimówi na temat "Gazety Wyborczej". I podkreśla, że to "najważniejsza gazeta w Polsce i być może w tej części Europy. "Ma takie wyraźnie określone kierownictwo. I tam nie ma człowieka, który by nie był z tego środowiska, wszyscy są z tego samego. Dlaczego to jest problem delikatny? Bo tak się składa, że to są Żydzi" – powiedział Jarosław Kaczyński.
Przypomnijmy, jeszcze niedawno, podczas jednej z ostatnich miesięcznic smoleńskich w lutym, prezes Kaczyński negatywnie wypowiedział się na temat antysemityzmu. – Diabeł podpowiada niedobrą receptę – mówił w kontekście głośnego sporu o tzw. nowelizację ustawy o IPN.
Trwa ładowanie komentarzy...