Mocny apel Władysława Frasyniuka. W ostrych słowach wzywa Polaków do sprzeciwu wobec Prawa i Sprawiedliwości

Były opozycjonista Władysław Frasyniuk wzywa do oporu przeciwko zmianom w sądach.
Były opozycjonista Władysław Frasyniuk wzywa do oporu przeciwko zmianom w sądach. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Po raz kolejny były opozycjonista z czasów PRL Władysław Frasyniuk w bardzo mocnym wpisie upomina się o niezależność sądów. Były polityk domaga się nawet wsparcia dla Komisji Europejskiej, która miałaby wprowadzić w życie art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej, który to spowodowałby ukaranie naszego kraju.

To już kolejny apel Władysława Frasyniuka skierowany do przeciwników "dobrej zmiany" o mobilizację i obronę sądownictwa w Polsce, przed zakusami rządu Prawa i Sprawiedliwości. Wzywa także opozycję do stanowczej walki.

"3 lipca niezależne sądy w Polsce przestaną istnieć. PiS oraz PAD zdepczą Konstytucję RP. Wspieramy KE w walce o Polskę. Art. 7 musi wejść w życie! Wspierajmy apele organizacji NGO, prawników oraz artystów. Opozycja nie może ulec szantażowi! Nie ma wolności bez państwa prawa" – napisał na Twitterze Władysław Frasyniuk.
Przypomnijmy, za sprzeciw wobec władzy wyrażany przez Władysława Frasyniuka poprzez uczestnictwo w tzw. kontrmiesięcznicach były opozycjonista został aresztowany przez policję i przesłuchany. Nadal toczy się wobec niego postępowanie w sprawie rzekomego znieważenia funkcjonariusza publicznego w czerwcu 20017 roku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...