Protest niepełnosprawnych i skandal ze Stanisławem Piętą nie pomógł PiS-owi. Wyborcy ocenili rządzących

W najnowszym sondażu pracowni IBRIS dla "Rzeczpospolitej" Prawo i Sprawiedliwość ma 33 proc. poparcia.
W najnowszym sondażu pracowni IBRIS dla "Rzeczpospolitej" Prawo i Sprawiedliwość ma 33 proc. poparcia. Fot. Sławomir Kamiński/ Agencja Gazeta
Najnowszy sondaż przeprowadzony przez pracownię IBRIS dla "Rzeczpospolitej" nie jest łaskawy dla Prawa i Sprawiedliwości. Po zakończeniu sejmowego protestu niepełnosprawnych, których rząd wziął "na przetrzymanie" oraz po skandalu obyczajowym ze Stanisławem Piętą w roli głównej, poparcie dla rządzących znów spadło. Jednak opozycja także nie ma się z czego cieszyć.

Według sondażu, na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 33 proc. respondentów. To spadek o pięć punktów procentowych w porównaniu z poprzednim badaniem. Jednak opozycja także nie ma powodów do hurraoptymizmu. Na PO zagłosowałoby 26 proc. ankietowanych (bez zmian). Na ostatnim stopniu podium jest SLD z wynikiem 10 procent. Do Sejmu weszliby jeszcze kandydaci Kukiz'15 i PSL z 6-procentowym poparciem. Poza Sejmem znalazłaby się Nowoczesna (4 proc. poparcia) oraz Partia Razem (3 procent). Sondaż został przeprowadzony na grupie 1100 respondentów w dniach 9-10 czerwca, czyli już po zakończeniu protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie i wybuchu afery związanej z posłem PiS Stanisławem Piętą.

Przypomnijmy, w niedzielę ukazał się sondaż przeprowadzony przez Pollster dla Wiadomości TVP. Tam PiS osiągnęło poparcie rzędu 40 procent. Platforma Obywatelska ma w nim 28 proc. poparcia, a do Sejmu wchodzą jeszcze Kukiz'15, SLD i PSL.

źródło: rp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...