TVP Info pochwaliła się, że jest liderem oglądalności. Coś jednak poszło nie tak i obraz nie skłamał

Samuel Pereira, szef portalu TVP.info, nie uwierzył, że pasek przedstawiony przez stację jest prawdziwy.
Samuel Pereira, szef portalu TVP.info, nie uwierzył, że pasek przedstawiony przez stację jest prawdziwy. Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta
W niedzielę w TVP Info zaprezentowano wyniki oglądalności z maja, które podpisano paskiem "TVP Info liderem oglądalności". Jednak obraz pokazywał coś zgoła odmiennego – liderem wciąż jest TVN24. Nawet szef portalu TVP.info Samuel Pereira nie uwierzył w ten pasek, określając go jako fake news.

W sobotnim wydaniu "Wiadomości" Michał Adamczyk mówił o wynikach oglądalności TVP Info. – A teraz podziękowania dla państwa, wszystkich widzów Telewizji Polskiej, i gratulacje dla całego zespołu TVP Info. W maju kanał informacyjny Telewizji Polskiej zanotował wysoki, prawie 8-procentowy wzrost oglądalności – powiedział. W materiale podpisanym paskiem "Duży wzrost oglądalności TVP Info" pokazano dane pochodzące z badania Nielsen Audience Measurement. Wynika z nich, że TVP Info w maju br. miało 3,64 proc. udziału w rynku oglądalności. Z kolei TVN24 - 4,55 proc. W materiale podkreślono również, że pierwsza stacja w skali roku osiągnęła wzrost o 7,7 proc., zaś druga – 2,4 proc.

W niedzielę TVP Info przedstawiła ten sam wynik, lecz w swojej autopochwale trochę się zapędziła. Pasek brzmiał "TVP Info liderem oglądalności", choć liderem jest TVN24. Ten fakt został szybko zauważony w mediach społecznościowych. Arkadiusz Myrcha z Platformy Obywatelskiej rozbawiony skomentował sytuację na Twitterze. "Takie rzeczy tylko w #TVPiS. Dobry weekend był chyba co, @SamPereira_?" – napisał.
Wywołany do tablicy Samuel Pereira odpisał: "Dziękuję bardzo, rzeczywiście weekend był udany. A Pański? Co do paska - to raczej fejk, jakich ostatnio u Was wiele. Pozdrawiam".
Paski w TVP Info
Paski zarówno w kanale głównym, jak i TVP Info to temat na długą rozprawkę. Przypomnijmy chociażby ten z kwietnia tego roku, który pokazano podczas programu "Minęła 20" w TVP Info. W studiu toczyła się wówczas dyskusja na temat zatrzymania Stanisława Gawłowskiego. Na dole ekranu pojawił się pasek z taką informacją: "Lech Wałęsa (TW Bolek) murem za sekretarzem generalnym Platformy Stanisławem Gawłowskim”. Eksperci i internauci nie pozostawili suchej nitki na stacji, zwracając uwagę, że żaden sąd prawomocnie nie stwierdził, że były prezydent to TW Bolek. Mirosław Szczerba, rzecznik Lecha Wałęsy, zapowiedział, że ten incydent zostanie rozpatrzony przez prawników.

źródło: wirtualnemedia.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...