Nie żyje Roman Kłosowski. Aktor znany z roli Maliniaka w "Czterdziestolatku" miał 89 lat

Roman Kłosowski mial za sobą bogatą karierę filmową – wystąpił m.in. w filmach Munka i Hasa.
Roman Kłosowski mial za sobą bogatą karierę filmową – wystąpił m.in. w filmach Munka i Hasa. Fot. Screen z Facebooka / Teatr Syrena
Roman Kłosowski, aktor znany przede wszystkim ze swojej roli w serialu "Czterdziestolatek", zmarł w poniedziałek, 11 czerwca 2018 roku. O jego śmierci poinformował syn artysty, Tomasz oraz m.in. warszawski Teatr Syrena. Aktor miał 89 lat.

Roman Kłosowski urodził się 14 lutego 1929 roku w Białej Podlaskiej. Jeszcze jako nastolatek zamieszkał w Warszawie. Był absolwentem PWST na wydziale aktorskim (1953) i reżyserskim (1965). Na ekranie zadebiutował w 1953 roku w filmie "Celuloza". Jeszcze w latach 50. pojawił się w takich filmach jak "Pętla" Wojciecha Hasa i "Eroica" Andrzeja Munka, a później miał m.in. rolę w kultowej komedii "Hydrozagadka". W latach 1976–1981 kierował Teatrem Powszechnym w Łodzi.
Największą popularność zdobył za sprawą serialu "Czterdziestolatek", który był emitowany w telewizji w latach 1974-1977. Zagrał w nim postać Romana Maliniaka. Do swojej kultowej roli powrócił w 1993 roku przy okazji kontynuacji serialu pt.: "Czterdziestolatek. 20 lat później". W ostatnich latach Roman Kłosowski musiał zakończyć karierę z powodu niemal całkowitej utraty wzroku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...