Fatalna prognoza pogody dla południowej Polski. Trzeba się przygotować na ulewy, gradobicie i huraganowe wiatry

Na południu Polski spodziewane są ulewy i wichury. Meteorolodzy ostrzegają przed możliwymi podtopieniami.
Na południu Polski spodziewane są ulewy i wichury. Meteorolodzy ostrzegają przed możliwymi podtopieniami. Fot. Dawid Żuchowicz/Agencja Gazeta
Mieszkańcy południowej Polski narzekali przez kilka tygodni na suszę. Teraz muszą się przygotować na ulewne deszcze, lokalne podtopienia i huraganowy wiatr – dość silny, żeby zrywać dachy z budynków.

Już tej nocy nad południową Polskę nasunęły się chmury znad równiny węgierskiej. Spodziewane jest dwudniowe załamanie pogody. O ile w ostatnich dniach wielu mieszkańców tych okolic narzekało na suszę, która niszczyła wszystkie uprawy, o tyle teraz wody będzie aż nadto. Meteorolodzy ostrzegają wręcz o możliwych podtopieniach.

To nie koniec złych wiadomości. Gwałtownym ulewom ma towarzyszyć silny wiatr, który będzie łamał drzewa, przewracał słupy telegraficzne i zrywał dachy z budynków. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 19 stopni Celsjusza na Warmii i Suwalszczyźnie, przez 24 st. C w centrum kraju do 25 st. C na Ziemi Lubuskiej. W środę niż znad Węgier powinen już odpłynąć w kierunku Ukrainy i Białorusi.

źródło: IMiGW
Trwa ładowanie komentarzy...