Jak odbierać TVP Sport w naziemnej telewizji cyfrowej? Wystarczy kilka prostych kroków

Mecze reprezentacji Polski na mundialu w Rosji będzie można obejrzeć za sprawą m.in. kanału TVP Sport.
Mecze reprezentacji Polski na mundialu w Rosji będzie można obejrzeć za sprawą m.in. kanału TVP Sport. Fot. Jędrzej Nowicki / Agencja Gazeta
Od 7 czerwca 2018 roku kanał TVP Sport jest dostępny w naziemnej telewizji cyfrowej. Dzięki temu najważniejsze wydarzenia sportowe, w tym mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji, będzie można oglądać bezpłatnie. Aby odbierać kanał, wystarczy kilka prostych kroków.

TVP Sport zastąpił w MUX-3 kanał TVP Rozrywka, który od 7 czerwca można oglądać tylko w ramach ofert sieci kablowych, IPTV oraz platform cyfrowych. Nowa propozycja TVP może nie być jednak widoczna automatycznie na wszystkich odbiornikach, stąd trzeba będzie wykonać ponowne wyszukanie kanałów. Najprostszym sposobem, aby odbierać TVP Sport jest skorzystanie z opcji "automatycznego wyszukiwania kanałów". Dzięki temu odbiornik przeskanuje wszystkie dostępne częstotliwości w konkretnym paśmie, aby znaleźć wszystkie dostępne programy.

Zatem należy na pilocie nacisnąć przycisk "Menu". Następnie wybrać funkcję "Instalacja", a potem wspomniane wyżej "automatycznego wyszukiwania kanałów". Po chwili lista programów powinna się odświeżyć. Wsród wszystkich dostępnych kanałów będzie właśnie TVP Sport. Nie wolno zapomnieć, że skanuje się pasmo UHF.

Opcja manualna
Można też wybrać drugą, trochę już bardziej zaawansowaną opcję. W przypadku skanowania ręcznego trzeba jednak wiedzieć, na jakim kanale w naszej lokalizacji jest nadawany MUX-3. Dzieje się tak dlatego, że wyszukiwanie ręczne wymaga wskazania konkretnego kanału lub częstotliwości w MHz. Można skorzystać w tym wypadku chociażby z lokalizatora nadajników na stronie operatora EmiTel, pod adresem: emimaps.emitel.pl.


Aby wyszukać ręcznie TVP Sport należy przycisnąć "Menu", wybrać funkcję "Instalacja", a następnie "wyszukiwanie manualne". Teraz należy wpisać numer kanału (dla przykładu Warszawa ma kanał UHF 27) lub częstotliwość (czyli przykładowo 522 MHz to w menu będzie 522000). Po skanowaniu TVP Sport powinien być widoczny na liście kanałów.

Transmisja w jakości 4K
Warto wiedzieć, że MŚ 2018 w Rosji będą transmitowane również w jakości 4K, bowiem Telewizja Polska uruchamia kanał TVP 4K. Kibice dostaną możliwość obejrzenia 52 meczów (m.in. mecz otwarcia mistrzostw, wszystkie spotkania polskiej reprezentacji, 40 spotkań grupowych oraz mecze fazy pucharowej). Przypomnijmy, że mundial rusza 14 czerwca, ale Polska dowodzona przez Adama Nawałkę zagra swój pierwszy mecz 19 czerwca z Senegalem. Następne dwa mecze w fazie grupowej rozegramy z Kolumbią oraz Japonią.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
Nerwowe ruchy w PiS. Morawiecki otworzył nową inwestycję, ale [b]zapomniał o jednym[/b]

Nerwowe ruchy w PiS. Morawiecki otworzył nową inwestycję, ale zapomniał o jednym

[b]Kaczyński zachwala w Polsacie Morawieckiego.[/b] I... komentuje "nieposłuszeństwa" Dudy

Kaczyński zachwala w Polsacie Morawieckiego. I... komentuje "nieposłuszeństwa" Dudy

Redakcja naTematRedakcja naTemat

Już w niedzielę wybory - najważniejsze wydarzenie polityczne od trzech lat i najważniejsze wybory samorządowe w naszym życiu. Ich wynik będzie miał wielki wpływ na to, co stanie się za rok, gdy stawką będą demokracja, państwo prawa i członkostwo Polski w UE.