Ksiądz z Modzurowa zachwycił parafian. Zmienił godziny mszy świętych z bardzo ważnego powodu

Kościół w Modzurowie. Tamtejszy ksiądz Joachim Kroll zmienił godziny mszy świętych z powodu rozpoczynających się mistrzostw świata w Rosji.
Kościół w Modzurowie. Tamtejszy ksiądz Joachim Kroll zmienił godziny mszy świętych z powodu rozpoczynających się mistrzostw świata w Rosji. Google Street View
Dla religijnego kibica rozpoczynający się mundial może być nie lada problemem. Naprzeciw oczekiwaniom parafian wyszedł ksiądz ze wsi Modzurów w województwie śląskim, który zmienił godziny mszy świętych z powodu transmisji telewizyjnych meczów. Na tym jednak inicjatywa duchownego się nie skończyła.

Ksiądz Joachim Kroll z Modzurowa zmienił godziny mszy, a także... zorganizuje specjalną strefę kibica. "W czwartek rozpoczynają się mistrzostwa świata w piłce nożnej. Ponieważ mecze rozgrywane będą o godz. 14.00, 17.00 i 20.00, aby umożliwić ich oglądanie przez zagorzałych kibiców i przeze mnie, Msze św. od czwartku aż do zakończenia mistrzostw rozpoczną się o 19.00" – napisał duchowny w ogłoszeniu parafialnym.

Ponatdo zadeklarował przygotowanie sali młodzieżowej na mundial. Na ścianie będzie 42-calowy telewizor, postawione zostaną ławki i krzesła, przygotowane napoje. "Byłoby pięknie, gdybyśmy w większej grupie pokibicowali" – napisał.
Większość internautów komentujących post na Twitterze jest zachwycona gestem duchownego. "Uaa, szanuję!", "Takich księży nam potrzeba", "fajna, żywa inicjatywa", "ksiądz też człowiek" – to tylko niektóre z pochlebnych opinii. Może warto, by inni księża także spróbowali zejść na ziemię. Badania wskazują, że obecnie polski Kościół notuje najgorsze w historii wyniki uczestnictwa w niedzielnych mszach świętych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...