FIFA zakpiła z Donalda Trumpa? USA będą musiały zorganizować mundial wspólnie z... Kanadą i Meksykiem

Donald Trump będzie musiał zakopać topór wojenny i wspólnie z Kanadą i Meksykiem zorganizować mundial 2026.
Donald Trump będzie musiał zakopać topór wojenny i wspólnie z Kanadą i Meksykiem zorganizować mundial 2026. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Donald Trump chce na granicy z Meksykiem budować wielki mur, a z Kanadą właśnie rozpoczął wojnę celną i szuka "miejsca w piekle" dla kanadyjskiego premiera. W tej sytuacji decyzja władz FIFA o przyznaniu organizacji mundialu w 2026 roku połączonym siłom USA, Meksyku i Kanady brzmi jak żart z polityki amerykańskiego prezydenta.

Prezydent Donald Trump zasłynął między innymi z pomysłu budowy wielkiego muru na granicy z Meksykiem. Zdaniem amerykańskiego prezydenta, ma to być doskonały sposób na pozbycie się problemu nielegalnych imigrantów napływających z Meksyku do USA. Na północy też nie jest spokojnie, sen z powiek amerykańskiego prezydenta spędza wojna celna, jaka rozkręca się między Stanami Zjednoczonymi a Kanadą.
W tej sytuacji na zakrojoną na szeroką skalę kpinę z Trumpa brzmi decyzja władzy FIFA dotycząca tego, kto będzie gospodarzem piłkarskich mistrzostw świata w 2026 roku. O prawo bycia gospodarzem ubiegały się Maroko, oraz wspólnie Kanada, USA i Meksyk. I to właśnie druga propozycja zyskała większe uznanie. Zatem USA do spółki ze zwaśnioną Kanadą i Meksykiem będą musiały zorganizować wielką imprezę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...