Nowe informacje o stanie zdrowia Glika. W Rosji Nawałka zdradził, kiedy zawodnik może wrócić do treningów

Adam Nawałka ma nadzieję, że Kamil Glik w ciągu pięciu dni wróci do treningów z drużyną.
Adam Nawałka ma nadzieję, że Kamil Glik w ciągu pięciu dni wróci do treningów z drużyną. fot. Kuba Atys/Agencja Gazeta
– Mam nadzieję, że Kamil Glik wróci w ciągu pięciu dniu do treningów z drużyną – powiedział na konferencji prasowej w Soczi selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka. Przed meczami grupowymi kadra będzie trenować w tamtejszej bazie.

Pięć dni teoretycznie może sprawić, że Kamil Glik zdąży na pierwszy mecz Polaków. Rozegramy go 19 czerwca z Senegalem. Wiadomo jednak, że po kilkutygodniowej przerwie defensor może potrzebować więcej czasu, by wejść w meczowy rytm. Kolejne mecze z Kolumbią 24 czerwca i z Japonią 28 czerwca. Na te spotkania – zakładając, że leczenie piłkarza przebiegnie zgodnie z planem – Glik powinien być już gotowy.

O tym, że Adam Nawałka włączył Kamila Glika do składu na mundial po konsultacji z doktorem Jackiem Jaroszewskim, wiadomo od kilku dni. – Kamil nadal jest w trakcie leczenia. Po ocenie kompleksowej postanowiłem, że zabierzemy Kamila na mistrzostwa, dołączy on do drużyny – powiedział lekarz polskiej kadry.

Przypomnijmy, obrońca doznał urazu barku podczas gry w siatkonogę na treningu. Początkowo wszystko wskazywało na to, że nie zdąży wykurować się na mundial. Mówiło się nawet o sześciu tygodniach przerwy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...