Potężna wpadka Andrzeja Dudy na święcie Żandarmerii Wojskowej. Powitał gościa, którego... nie zaproszono

Andrzej Duda powitał w Mińsku gościa, którego nie zaproszono. Chodzi o burmistrza miasta Marcina Jakubowskiego.
Andrzej Duda powitał w Mińsku gościa, którego nie zaproszono. Chodzi o burmistrza miasta Marcina Jakubowskiego. Twitter/Kancelaria Prezydenta
Andrzej Duda gościł w Mińsku Mazowieckim z okazji obchodów święta Żandarmerii Wojskowej. Powitał burmistrza Mińska Marcina Jakubowskiego. Okazało się jednak, że włodarz miasta nie został zaproszony na imprezę. A związki miasta z ŻW są powszechnie znane. Znajduje się tam jej centrum szkolenia, a także jeden z oddziałów.

Powodem mógł być fakt, że Jakubowski został wybrany burmistrzem miasta jako kandydat Platformy Obywatelskiej. A w Mińsku rządzi Prawo i Sprawiedliwość. O fakcie pominięcia go napisał burmistrz Marcin Jakubowski na Facebooku.

Którego burmistrza witał prezydent?
"Którego burmistrza witał Pan Prezydent w Mińsku Mazowieckim na Święcie Żandarmerii? Burmistrz Mińska Mazowieckiego nie był na te uroczystości zaproszony, a szkoda bo związki miasta z jednostkami żandarmerii są naprawdę silne i pielęgnowane zarówno przez dowódców jednostek, żołnierzy, parafię wojskową jak i przez władze miasta. Nie upatruję tu oczywiście jakiejkolwiek siły sprawczej ze strony mińskich jednostek ŻW. Relacje z nimi zawsze były więcej niż świetne. Rządzący politycy jak widać wbijają klin w tę współpracę choć zupełnie bez powodzenia" – napisał na Facebooku Jakubowski.

Którego burmistrza witał Pan Prezydent w Mińsku Mazowieckim na Święcie Żandarmerii? Burmistrz Mińska Mazowieckiego nie był na te uroczystości zaproszony, a szkoda bo związki miasta z jednostkami żandarmerii są naprawdę silne i pielęgnowane zarówno przez dowódców jednostek, żołnierzy, parafię wojskową jak i przez władze miasta. [edit] Nie upatruję tu oczywiście jakiejkolwiek siły sprawczej ze strony mińskich jednostek ŻW. Relacje z nimi zawsze były więcej niż świetne. Rządzący politycy jak widać wbijają klin w tę współpracę choć zupełnie bez powodzenia.

Opublikowany przez Marcin Jakubowski 13 czerwca 2018
Internauci na profilu burmistrza na ogół bardzo krytycznie komentowali wpadkę Andrzeja Dudy w Mińsku. "Takie witanie, jak cała Jego prezydentura. Jakość byle jaka", "Kancelaria prezydenta (a my w ogóle mamy prezydenta?) zapewne zabroniła zapraszać burmistrza, który jest z niewygodnej partii politycznej" - komentowali. "Marcin witaj w klubie" – napisała Elżbieta Radwan, prezydent Wołomina.

Relację ze święta Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim zamieściła także Kancelaria Prezydenta. "Rzeczpospolita może być dumna ze swoich dziejów także dzięki Waszej służbie" – cytowano Andrzeja Dudę na Twitterze.
Przypomnijmy, Andrzej Duda zaliczył także kontrowersyjną wizytę w szatni piłkarzy po meczu Polska-Litwa na Stadionie Narodowym. Piłkarze słuchali go z założonymi rękami. Po podziękowaniach prezydenta zapadła krępująca cisza, którą przerwał dopiero skonfundowany selekcjoner kadry Adam Nawałka.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...