Tak Kurski wyciągnął konsekwencję za koncert Girls On Fire w Opolu. Zwolniono... nie tego, kto był za to odpowiedzialnye

Za opolski koncert "Girls on Fire" dostało się Piotrowi Pałce. Odpowiedzialny za niego był kto inny.
Za opolski koncert "Girls on Fire" dostało się Piotrowi Pałce. Odpowiedzialny za niego był kto inny. Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Grunt to mieć dobrą pozycję. Na tym właśnie wygrał Konrad Smuga, który według "Faktu" uniknął odpowiedzialności za dopuszczenie do opolskiego festiwalu zespołu Girls On Fire. Za niego Jacek Kurski zwolnił zupełnie inną osobę – podaje tabloid.

Przypomnijmy, chodzi o piosenkę "Siła Kobiet", która wygrała opolskie "Debiuty", a która nie spodobała się środowiskom prawicowym, które natychmiast po koncercie zareagowały u samego prezesa TVP. W stronę zespołu padły oskarżenia o propagowanie aborcji i wspieranie Czarnego Protestu. Jacek Kurski musiał zareagować, postanowił więc... kogoś zwolnić. Okazuje się, że dostało się Piotrowi Pałce, czyli szefowi rozrywki w TVP i członkowi rady artystycznej 55. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Powód zwolnienia? "Nie dołożenie należytej staranności, by zapobiec zaistniałej sytuacji”.

Jednak za dopuszczenie zespołu do konkursu odpowiedzialny był reżyser i przewodniczący rady artystycznej festiwalu Konrad Smuga, który do teraz broni swojego wyboru. – To była bardzo dobra decyzja. Dziewczyny świetnie śpiewają – mówi dziennikowi "Fakt" Smuga. Dlaczego więc to on nie poniósł odpowiedzialności? "Fakt" ma swoją teorię: Konrad Smuga jest bliskim współpracownikiem Joanny Klimek, partnerki Jacka Kurskiego. Rządzi także całym pionem rozrywki w TVP. Wygląda na to, że jak na razie nic mu ze strony prezesa telewizji nie grozi.
Piotr Pałka zastanawia się natomiast nad złożeniem pozwu przeciwko TVP.

źródło: fakt.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Nadmierna podwyżka cen prądu "społecznie niedopuszczalna".[/b] Rząd obiecuje zwracać "nadpłaty"

Nadmierna podwyżka cen prądu "społecznie niedopuszczalna". Rząd obiecuje zwracać "nadpłaty"

Zachód rezygnuje z diesli. [b]Najbardziej kopcące pojazdy masowo trafiają do Polski

Zachód rezygnuje z diesli. Najbardziej kopcące pojazdy masowo trafiają do Polski

Redakcja naTematRedakcja naTemat

Już w niedzielę wybory - najważniejsze wydarzenie polityczne od trzech lat i najważniejsze wybory samorządowe w naszym życiu. Ich wynik będzie miał wielki wpływ na to, co stanie się za rok, gdy stawką będą demokracja, państwo prawa i członkostwo Polski w UE.