Ten sondaż to woda na młyn dla PiS. Polacy nie są przekonani, czy UE powinna zajmować się naszą praworządnością

PiS może być zadowolone z takich wyników sondażu.
PiS może być zadowolone z takich wyników sondażu. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Polacy są podzieleni w opiniach na temat tego, czy Komisja Europejska i Parlament Europejski powinny interweniować w sprawie polskiej praworządności. Przeciw takiemu rozwiązaniu opowiadają się głównie osoby młode – wynika z nowego sondażu, którego wyniki przytacza "Rzeczpospolita". Z takiego obrotu rzeczy zadowolone może być PiS.

Prawie 44 proc. respondentów uważa, że organy Unii Europejskiej mogą oceniać polski rząd i jego decyzje w sprawie reformy wymiaru sprawiedliwości. Przeciwnego zdania jest jednak aż 39,5 proc. Polaków – tak wynika z sondażu RW Research przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej".

Spośród tych, którzy popierają unijne interwencje, większość stanowią mężczyźni, osoby z wyższym wykształceniem oraz dochodami powyżej pięciu tysięcy złotych. Im wyższy wiek badanych, tym większe poparcie dla zewnętrznej oceny polskiego rządu.

Przypomnijmy, w środę w PE odbyła się debata o polskim wymiarze sprawiedliwości i praworządności. Zreferowano tam stan rozmów z Polską na ten temat. Co prawda Frans Timmermans zaznaczył, że zmiany idą w dobrym kierunku, jednak główne zastrzeżenia Komisji Europejskiej nie zostały uwzględnione.

źródło: rp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.