Gliński pokazał, ile tak naprawdę znaczy Duda. W publicznym radiu z pogardą ocenił pomysł prezydenta

Piotr Gliński wypowiedział się o pytaniach referendalnych zaproponowanych przez Andrzeja Dudę.
Piotr Gliński wypowiedział się o pytaniach referendalnych zaproponowanych przez Andrzeja Dudę. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Andrzej Duda przedstawił 12 czerwca propozycje pytań, które pojawiłyby się na referendum w sprawie zmian w konstytucji. Prawo i Sprawiedliwość podchodzi jednak do nich z dużym dystansem. "Pytania referendalne Prezydenta Andrzeja Dudy to wstępne propozycje, które należy rozważyć i przedyskutować" – napisała na Twitterze rzeczniczka PiS oraz wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek. Teraz o pytaniach wypowiedział się także Piotr Gliński, który pokazał, ile tak naprawdę znaczy prezydent i jego inicjatywa.

Wicepremier i minister kultury uważa, że Andrzej Duda doskonale wie, z jaką społeczną odpowiedzią spotkają się jego pytania. Piotr Gliński przekonuje, że są one "zadawane nie po to, żeby uzyskać odpowiedzi", bo te są już znane. Dodaje jednak, że propozycje Dudy... nie są mu zbyt dobrze znane. – Uniknę odpowiedzi, bo nie miałem czasu. Akurat jak było to prezentowane, coś tam słyszałem, jadąc samochodem, pracując też, bo my na ogół przemieszczając się pracujemy. Muszę uniknąć odpowiedzi, bo z tego co wiem, to w większości są to tzw. pytania oczywiste, czyli one są zadawane nie po to, żeby uzyskać odpowiedzi, bo odpowiedź jest znana – powiedział Piotr Gliński w "Sygnałach dnia" Programu 1 Polskiego Radia, pytany o propozycję pytań referendalnych.
– Bo jeżeli się ktoś pyta o kwestie praw rodziny w naszym społeczeństwie czy ochrony pracy, to wiadomo, że uzyska 90 proc. pozytywnych odpowiedzi. Więc one są zadawane w innym celu. Pytanie, w jakim. Rozumiem, że jeszcze będzie dyskusja na ten temat – argumentował.

Prezydent Andrzej Duda zaproponował 15 pytań referendalnych dotyczących konstytucji. Pomysł spotkał się niemal wyłącznie z krytyką. Komentujący piszą o braku sensu w zapytaniach o 500+ i wiek emerytalny. Co więcej, wielu wypomina prezydentowi, że sam przyczynił się do złamania konstytucji, teraz zaś zabiera się za jej zmienianie.

źródło: Polskie Radio
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...