Z tego Szydło łatwo się nie wytłumaczy. Rząd wydał bajońskie pieniądze na wizaż dla byłej premier

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów od marca do grudnia 2017 roku przeznaczyła na wizaż m.in. dla Beaty Szydło 169,9 tys. zł.
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów od marca do grudnia 2017 roku przeznaczyła na wizaż m.in. dla Beaty Szydło 169,9 tys. zł. Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta
Okazuje się, że Beata Szydło ceni sobie nie tylko mniej lub bardziej gustowne broszki. Była szefowa rządu stawia także na urodę – i to taką spod znaku dużych pieniędzy. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów od marca do grudnia 2017 roku przeznaczyła na wizaż m.in. dla Beaty Szydło 169,9 tys. zł. To wyliczenia Najwyższej Izby Kontroli, które ujawnia posłanka PO Izabela Leszczyna. NIK ma poważne zastrzeżenia do usług wizażu, jakie zlecała w ostatnim czasie KPRM.


NIK podaje, że wizażem w Kancelarii Premiera zajmowały się trzy firmy, które otrzymały w ciągu kilku miesięcy 2017 roku 167,9 tys. zł rządowych pieniędzy – przytacza dane gazeta.pl. Jest to o tyle ciekawe, że w latach 2014-2016 na podobne usługi Kancelaria wydała "tylko" 107,2 tys. zł. Jakby tego było mało, uwagę NIK przykuła jedna z faktura z 13 grudnia 2017 roku, a więc już za kadencji Mateusza Morawieckiego jako premiera. Kwota na niej wystawiona opiewała na 49 tys. zł, a więc o ponad 90 proc. więcej niż szacunkowa cena jednej usługi. Przedstawiciele Kancelarii Prezesa Rady Ministrów rozłożyli bezradnie ręce, nie będąc w stanie uzasadnić, skąd tak duża suma.
Sprawa jest tym bardziej niepokojąca, że Kancelaria nie pokazała dokumentów, które potwierdzałyby, że przy zamawianiu usługi ustalano z wykonawcami warunki realizacji zlecania. Chodzi także o jego szacowaną cenę.


Kolejna wpadka Beaty Szydło
Wygląda na to, że z tych wydatków Beata Szydło łatwo się nie wytłumaczy. Wcześniej polityk podpadła przyznanymi "pod stołem" nagrodami, których zaciekle broniła w Sejmie. – Tak, rzeczywiście, ministrowie i wiceministrowie w rządzie Prawa i Sprawiedliwości otrzymywali nagrody. Za ciężką i uczciwą pracę! I te pieniądze się im po prostu należały – grzmiała 22 marca z sejmowej mównicy Beata Szydło wśród okrzyków ze strony opozycji ("oddaj kasę!") i z ław PiS-u ("Beata, Beata!"). Sondaż Instytutu Badań Społecznych i Rynkowych IBRiS pokazał, że 74,3 proc. Polaków krytycznie oceniło wypowiedź Beaty Szydło o tym, że członkom rządu należały się nagrody. Co ważne, połowa negatywnych ocen pochodziła od zwolenników PiS. Później zaś Beata Szydło razem z Elżbietą Rafalską nie poradziła sobie ze znalezieniem odpowiedniego rozwiązania dla protestu niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie. Tak obie panie niemal straciły rządowe stanowiska.

Przypomnijmy, że poza drogim wizażem, Beata Szydło bardzo ceni sobie broszki. Takie ozdoby dostaje jednak w prezencie. Ludzie przesyłają je do Kancelarii, a każdy podarek jest zgłaszany do Rejestru Korzyści Majątkowych. Najwięcej, bo 12 broszek, wręczyli byłej premier przedstawiciele amerykańskiej Polonii na spotkaniu w Doleystown w 2016 roku.

źródło: Gazeta.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie obchodzą cię zmiany klimatu za 50 lat? Wiemy, jak będzie wyglądała pogoda w Polsce za dekadę

LEKKO

0 0Anna Lewandowska znowu to zrobiła. Jej banalny przepis na "wodę mojito" rozkłada na łopatki
0 0Julia Wieniawa pokazała się bez makijażu. Fani nie dowierzają: "Kogo chcesz okłamać?"
DADHERO.PL 0 0Mieliśmy polskiego Raya Charlesa. Genialny Dawid Ogrodnik w filmie "Ikar. Legenda Mietka Kosza"
0 0Joanna Przetakiewicz w nagiej sesji. "Zapisuję sobie pani zdjęcia w telefonie"
KRUK 0 0Walka z długiem. Tak postępuj, gdy do twoich drzwi puka firma windykacyjna
0 0Proste rozwiązanie problemów z elektroniką. Działa również w przypadku tego urządzenia

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
DZIEJE SIĘ 0 0Tusk kandydatem na nowe prestiżowe stanowisko europejskie
0 0"Schetyna nam władzy nie odda". Mucha coraz mocniej uderza w lidera PO
Jaguar 0 0Duży, dostojny i w świetnej cenie. Tego SUV-a kupisz już za 1452 zł netto miesięcznie

NA ŚWIECIE

0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
0 0"Jestem skłonny startować w wyborach na szefa PO". Pierwszy polityk rzuca wyzwanie Schetynie