Wielka afera w Kolumbii. W koszulkach ich reprezentacji próbowano przemycić... od groma kokainy

Pewien Kolumbijczyk próbował przemycić sporą porcję narkotyków w... oficjalnych koszulkach reprezentacji Kolumbii.
Pewien Kolumbijczyk próbował przemycić sporą porcję narkotyków w... oficjalnych koszulkach reprezentacji Kolumbii. Fot. screen Россия 1
Gorączka mundialowa to doskonała okazja do różnego rodzaju przekrętów. W ojczyźnie naszych grupowych rywali dopuszczono się takiego na wielką skalę. Właśnie ujawniono, iż w koszulkach reprezentacji Kolumbii ukryto sporą ilość kokainy. Stroje miały posłużyć do przemytu narkotyków do Europy. Udaremnili to jednak celnicy, choć rutynowa kontrola nie wykazała niczego podejrzanego.

Jak podaje portal Vanguardia, 14 koszulek zawierało ukrytą kokainę. Narkotyk został sprytnie ukryty. Rutynowa kontrola niczego nie wykazała. Dopiero specjalistyczne badanie ujawniło, że każda z koszulek została zaimpregnowana chlorowodorkiem kokainy. Wartość nieudanego przemytu do Holandii wyceniono na prawie 3,2 mln euro. Do kontroli doszło na lotnisku Dorado de Bogotá.
"Nasz pies tropiący narkotyki Tommy to specjalista od wykrywania kokainy, znany jest jako postrach handlarzy narkotyków" – powiadomiła na Twitterze kolumbijska policja antynarkotykowa, która udaremniła przestępstwo.

Przypomnijmy, że okazję do podziwiania reprezentacyjnych strojów Kolumbii w ciekawszych okolicznościach będziemy mieli okazję już 24 czerwca. Wówczas kadra Adama Nawałki na mundialu w Rosji zmierzy się z Kolumbijczykami w "meczu o wszystko".

źródło: Vanguardia
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...