Tego serialu w lipcu nie można przegapić. HBO wypełnia lukę po "Wielkich kłamstewkach"

"Ostre przedmioty to nowy serialowy thriller od HBO z Amy Adams  w roli głównej
"Ostre przedmioty to nowy serialowy thriller od HBO z Amy Adams w roli głównej Fot. HBO
W wakacje serialowe produkcje zwykle mają przerwę, a fani są skazani na robienie maratonów poprzednich sezonów lub nadrabianie zaległości. Nie tym razem. W lipcu HBO wyemituje miniserial, który ma wszelkie predyspozycje do tego, by stać się hitem stacji. Na kolejny sezon świetnie przyjętych "Wielkich kłamstewek" widzowie poczekają do przyszłego roku, ale "Ostre przedmioty" mogą stanowić ciekawą alternatywę. I to nie tylko dla fanów serialu z Nicole Kidman.

To kolejna adaptacja książki Gillian Flynn. Wcześniej mogliśmy oglądać na wielkim ekranie kapitalny thriller "Zaginiona dziewczyna". Pisarka znów pracowała przy scenariuszu i pomogła przenieść swój literacki debiut z 2006 roku na mały ekran. Producentami tego miniserialu są ludzie odpowiedzialni za "Uciekaj!". Bądźmy zatem przygotowani na trzymający w napięciu, pełny zwrotów akcji dreszczowiec.
Amy Adams jako reporterka na tropie zbrodni
Odtwórczyni głównej roli to klasa sama w sobie. Rudowłosa Amy Adams była już pięciokrotnie nominowana do Oscara i w serialu cieli się w postać dziennikarki Camille Preaker. Zostaje wysłana do rodzinnego miasteczka Wind Gap, aby przygotować materiał o dwóch zaginionych dziewczynkach. Starając się rozwiązać zagadkę, wraca wspomnieniami do przeszłości i zdaje się identyfikować z młodymi ofiarami. Udręczona przeszłością, szuka ucieczki w alkoholu. Czy będziemy mieć do czynienia z damskim odpowiednikiem Rusta Cohle'a z serialu "Detektyw"?
Camille łączy siły z detektywem Richardem Willisem (Chris Messina - "Newsroom", "Operacja Argo") i szefem policji Vickerym (Matt Craven) w poszukiwaniu tropów, które mogą rzucić światło na los dwóch zaginionych dziewcząt. Zadanie łączy ponownie Camille z rodziną i przywołuje traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa, w tym śmierć młodszej siostry. Reżyserem miniserialu jest Jean-Marc Vallée - twórca "Wielkich kłamstewek".
Kiedy premiera "Ostrych przedmiotów"?
Serial jak na razie zdobywa głównie pozytywne recenzje. W serwisie Rotten Tomatoes ma średnią 80 proc. Krytycy chwalą go przede wszystkim za wątek kryminalny nazywając "serialem detektywistycznym z najwyższej półki" i komplementują Amy Adams za kreację. "Główna intryga "Ostrych przedmiotów" jest sprytnie skonstruowana i elegancka" – czytamy w "Variety". "Adams jest niesamowita: na moment nie odwracasz od niej wzroku, nawet wtedy gdy pogubiłeś się w tym co robi w Wind Gap" – pisze "Hollywood Reporter".
"Ostre przedmioty" liczą sobie 8 odcinków, a pierwszy będziemy mogli zobaczyć na HBO i HBO GO 9 lipca o 3:00 w nocy - czyli tak jak widzowie na całym świecie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...