Wielka gospodarka zareagowała natychmiast... Tak wyglądają niemieckie sklepy po blamażu na mundialu

Niemiecki handel na porażkę "Die Mannschaft" zareagował tuż po końcowym gwizdku w meczu z Koreą Południową.
Niemiecki handel na porażkę "Die Mannschaft" zareagował tuż po końcowym gwizdku w meczu z Koreą Południową. Fot. Kuba Ociepa / Agencja Gazet
Życie nie znosi próżni. Niemcy w fatalnym stylu pożegnali się z mundialem. Zaliczyli dwa nokautujące ciosy z Koreą Południową już po upływie regulaminowych 90 minut gry. Internet obiegły zdjęcia ze sklepów, w których widzimy gadżety w narodowych barwach. Niemieccy sprzedawcy zareagowali natychmiast.

Jeden z niemieckich supermarketów. Rzecz dzieje się już po końcowym gwizdku sędziego w meczu, w którym Korea wyrzuciła naszych zachodnich sąsiadów z mundialu. Widzimy kosz, na wzór tych, jakie rozstawiane są w polskich hipermarketach czy dyskontach. W środku gadżety w narodowych barwach, między innymi ulubione ozdoby na szyję Niemców, czyli czarno-czerwono-złote wieńce. Przy koszu nie ma nikogo. Są tylko bijące w oczy napisy "reduziert", które oznaczają przecenę. "To poszło szybko" - podsumowuje bloger z Bonn.
Kolejny supermarket. Waiblingen w Badenii-Wirtembergii. Zestawy kibica, na przykład breloczki w narodowych barwach. Tu także "reduziert". Przecena z 0,99 na 0,60 euro. Komentujący piszą, że obniżki miały miejsce już tuż po końcowym gwizdku.
Przypomnijmy, Niemcy sensacyjnie pożegnali się z mundialem. Przegrali z Koreą Południową 0:2 po golach w doliczonym czasie gry. Jak pokazuje historia, ich odpadnięcie wcale nie jest tak wielką niespodzianką. Nasi zachodni sąsiedzi są już szóstym zdobywcą trofeum, który żegna się z turniejem po fazie grupowej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...