Jak sprawdzić wyniki w matur 2018 online? Rozwiązanie jest bardzo proste

Matury w 2018 roku odbyły się między 4 maja a 23 maja.
Matury w 2018 roku odbyły się między 4 maja a 23 maja. Fot. Paweł Małecki / Agencja Gazeta
Wyniki matur 2018 będzie można sprawdzić jeszcze zanim zostaną podane w szkołach. Jak i kiedy to zrobić? Oto najważniejsze informacje.

Tegoroczni maturzyści będą mieli możliwość zobaczenia swoich wyników z egzaminów pisemnych na stronach Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. CKE opublikuje je tuż po północy 3 lipca 2018 roku. Osoby, które będą chciały zrobić to online, muszą jednak brać pod uwagę, że w tym samym czasie tysiące innych uczniów wpadnie na identyczny pomysł. To rzecz jasna spowoduje trudności z ładowaniem serwisów OKE, co z kolei odłoży w czasie odczytanie swoich wyników. Dla bardziej cierpliwych pozostaje zawsze opcja przyjścia w następny dzień do szkoły.

Sprawdzenie wyników online jest bardzo łatwe. Maturzysta powinien wejść na stronę logowania w serwisie odpowiedniej dla szkoły OKE (Okręgowej Komisji Edukacyjnej), następnie w panelu logowania wpisać swój PESEL oraz inne wymagane dane, a następnie podać hasło, które zostało przekazane każdemu uczniowi indywidualnie przez władze szkoły, na specjalnym pasku.

Po wpisaniu identyfikatora i hasła pojawi się strona, a na niej dane osobowe ucznia i jego wyniki z poszczególnych egzaminów maturalnych.

Okręgowe Komisje Egzaminacyjne
W Polsce od 1999 roku mamy osiem Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. OKE Kraków (skupia woj. podkarpackie, małopolskie, lubelskie), OKE Warszawa (woj. mazowieckie), OKE Łomża (woj. podlaskie, warmińsko-mazurskie), OKE Poznań (woj. wielkopolskie, lubuskie, zachodniopomorskie), OKE Wrocław (woj. dolnośląskie, opolskie), OKE Jaworzno (woj. śląskie), OKE Łódź (woj. łódzkie, świętokrzyskie) oraz OKE Gdańsk (woj. pomorskie, kujawsko-pomorskie).


Matury 2018
Przypomnijmy, że pisemne matury w 2018 roku odbyły się od 4 maja do środy 23 maja. 4 maja uczniowie napisali maturę z języka polskiego. Potem rozwiązali zadania z matematyki, a 8 maja poszli na egzamin z języka angielskiego. Następne dni związane były z przedmiotami, które zostały wybrane przed uczniów – historią, geografią, fizyką czy biologią.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...