Wybierasz się na wakacje w Polsce? Uważaj, takiej pogody nie było u nas od lat. Tak lato może nas zaskoczyć

Ci, co chcą spędzić wakacje w Polsce mogą liczyć na dobrą pogodę. Według najnowszej prognozy ma być ciepło, sucho i słonecznie.
Ci, co chcą spędzić wakacje w Polsce mogą liczyć na dobrą pogodę. Według najnowszej prognozy ma być ciepło, sucho i słonecznie. Fot. Grzegorz Skowronek / Agencja Gazeta
Siedzisz właśnie na plaży, przykryty trzema kocami z czymś rozgrzewającym w butelce, patrząc na zachód słońca, zastanawiasz się, dlaczego nie pojechałeś do ciepłych krajów? Spokojnie, według tej prognozy pogody Grecy, Włosi i Egipcjanie przyjadą spędzać urlop w Polsce. Już za kilka dni ma być sucho, gorąco i słonecznie – aż do września.


Polskie plaże, ciągnące się kilometrami z drobnym piaskiem pod stopami są przecudne, problem w tym, że w ostatnich latach ciężko było znaleźć dwa tygodnie prawdziwie wakacyjnej pogody. Jak nie deszcz to wiatr, jak nie wiatr to zimno, jak nie zimno to burza z piorunami. Pogoda nie rozpieszczała turystów i wiele osób wiedzionych doświadczeniem wolało pojechać na południe Europy w poszukiwaniu słońca niż ryzykować kolejny rok patrzenia na plażę przez mokrą szybę w hotelu.
Tymczasem, jeśli wierzyć długoterminowej prognozie pogody przygotowanej przez meteorologów z Francji i Wielkiej Brytanii, tegoroczne lato bardzo pozytywnie nas zaskoczy. Zdaniem specjalistów ma być sucho, ciepło lub gorąco i słonecznie. Co ciekawe, taka pogoda ma się utrzymać jeszcze we wrześniu. Jeśli więc ktoś zaplanował wakacje nad Bałtykiem, na Mazurach, w Tatrach lub innym rejonie Polski to być może wygrał los na loterii. Będzie cieplej niż w poprzednich latach.
Ciężko w to uwierzyć patrząc przez okno? Rzeczywiście, przełom czerwca i lipca nie nastraja zbyt optymistycznie. Ale spokojnie, już od środy zdaniem synoptyków pogoda ma się zacząć poprawiać, a w pierwszy piątek lipca lato ma powrócić do Polski. To co ucieszy turystów będzie jednak fatalną wiadomością dla rolników. Oni już liczą straty spowodowane suszą.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!