"W Polsce Ewangelia jest ważniejsza niż konstytucja". W tym wywiadzie Leszek Miller nie owijał w bawełnę

Były premier Leszek Miller oznajmił na antenie TVN24, że "w Polsce Ewangelia jest ważniejsza od konstytucji".
Były premier Leszek Miller oznajmił na antenie TVN24, że "w Polsce Ewangelia jest ważniejsza od konstytucji". Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Gazeta
Wymowne słowa o polskiej polityce padły w niedzielny wieczór z ust byłego premiera Leszka Millera. Na antenie TVN24 nestor polskiej lewicy bez owijania w bawełnę stwierdził, iż... nad Wisłą " Ewangelia jest ważniejsza niż konstytucja".

Te słowa był komentarzem Leszka Millera do powracającego tematu zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Jak informowaliśmy w naTemat.pl, w niedzielę Konferencja Episkopatu Polski wystosowała apel do polskich polityków o przychylenie się do projektu "Zatrzymaj aborcję", firmowanego przez Kaję Godek.

– To, że biskupi po raz kolejny w tej sprawie zajęli bardzo wyraźne stanowisko, to daje wiele do myślenia. Tym bardziej, że w Polsce Ewangelia jest ważniejsza niż konstytucja i prawo kościelne – czy doktryna religijna – jest ważniejsza niż prawo stanowione. To chyba nikt nie ma wątpliwości – oznajmił Leszek Miller. – Zatem jeżeli biskupi przycisną, to władza PiS-owska się ugnie – dodał były premier.

źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...