Duda mógłby się od niej uczyć luzu. Prezydent Chorwacji zrobiła furorę w mundialowej szatni piłkarzy

Kolinda Grabar Kitarović weszła do szatni piłkarzy Chorwacji po zwycięskim meczu z Danią.
Kolinda Grabar Kitarović weszła do szatni piłkarzy Chorwacji po zwycięskim meczu z Danią. fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Chorwaci pokonali Danię po rzutach karnych i są już w ćwierćfinale mundialu. Po dramatycznym meczu wizytę w szatni złożyła prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarović. I – mimo że jest kobietą – to w męskiej szatni czuła się dużo swobodniej niż Andrzej Duda, który wszedł do szatni Polski po meczu z Litwą. No i jej żywiołowe gratulacje zostały odebrane przez piłkarzy dużo lepiej.


Na nagraniu widzimy chorwacką prezydent, która ściska się z trenerem reprezentacji jej kraju i przybija z nim piątkę. Następnie robi to samo z rozebranym do pasa piłkarzem i kolejnymi reprezentantami. Odbierają oni gesty Grabar-Kitarović pozytywnie. Szczególnie Luka Modrić długo ściska się z prezydentką. Widać, że męska szatnia w ogóle nie krępuje chorwackiej przywódczyni.
Przypomina się od razu głośna wizyta w szatni polskich piłkarzy, którą po przedmundialowym meczu z Litwą odbył prezydent Andrzej Duda. Choć gratulował kadrowiczom zwycięstwa, jednak jego słowa jakby trafiły w próżnię. Piłkarze słuchali głowy państwa z założonymi rękami. Pomogła dopiero interwencja skonfundowanego selekcjonera Adama Nawałki.

– Bardzo dziękujemy. Jak zawsze panowie, bardzo dużo radości przynieśliście kibicom na stadionie i pewnie milionom przed telewizorami, tak że bardzo dziękujemy. Efektowny mecz przede wszystkim – powiedział do piłkarzy Andrzej Duda. Po czym nastąpiła chwila ciszy. Oklaski po słowach prezydenta pojawiły się dopiero, gdy zainicjował je trener.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Bella Happy Pants 0 0Wiedza ratuje życie. Tych lekcji z pierwszej pomocy nie możesz pominąć
Subway 0 0Subway przyjazny weganom? Znana sieć podąża za trendami i mocno rozszerza menu
ASZdziennikTefal 0 0Oszustwo w akcji sprzątania parków narodowych. Mieli posprzątać tylko jeden, posprzątają wszystkie
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Przez WOT poczuliśmy się jak śmiecie". Żołnierz mówi, dlaczego jego koledzy rezygnują z wojska
0 0Piękny gest amerykańskiego aktora wobec Piotra Woźniaka-Staraka w Gdyni
0 0Zabawna wpadka Kożuchowskiej. Przyjęła oświadczyny na czerwonym dywanie
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze