Doktorant Patryk Jaki będzie prowadził zajęcia w Opolu, inni nie mają na to szans. Działacz Razem zdradza kulisy

Patryk Jaki został wykładowcą akademickim na Uniwersytecie Opolskim. Będzie też pisał doktorat z politologii.
Patryk Jaki został wykładowcą akademickim na Uniwersytecie Opolskim. Będzie też pisał doktorat z politologii. fot. Dawid Żuchowicz/Agencja Gazeta
Wiadomo, że Patryk Jaki pisze doktorat. Uniwersytet Opolski zatwierdził też plan jego zajęć ze studentami. Wiele osób zastanawia się, jak to możliwe, że Patryk Jaki tak po prostu został wykładowcą akademickim. Działacz partii Razem Michał Pytlik i doktorant na tej samej uczelni przybliża kulisy życia na Uniwersytecie Opolskim.

Michał Pytlik także pisze doktorat w Instytucie Politologii Uniwersytetu Opolskiego. Opisał na Facebooku, "jak to działa". "Co roku składa się wniosek o stypendium, w którym wykazuje się liczbę zdobytych punktów za działalność naukową. Od kilku lat, za każdym razem, gdy składam taki wniosek, ze względu na swoją aktywność naukową dostaję to stypendium" – pisze Pytlik na Facebooku. Opisuje też, że dla zwykłych doktorantów brakuje miejsca i nie może prowadzić zajęć na uczelni.

"Wtem ni stąd, ni zowąd, bez zapowiedzi przychodzi Patryk Jaki i dostaje zajęcia na uczelni. Chyba nie chcę wiedzieć, jak to się stało. Jestem niezmiernie ciekaw, jak Jaki zamierza prowadzić te zajęcia, gdyby przypadkiem (odpukać!) został prezydentem Warszawy" – zastanawia się Pytlik.

Kilka dni temu dowiedziałem się, że Patryk Jaki będzie wykładowcą w Instytucie Politologii Uniwersytetu Opolskiego. Tak...

Opublikowany przez Michał Pytlik Poniedziałek, 2 lipca 2018
Patryk Jaki robi doktorat z politologii. Pod koniec czerwca pojawiła się informacja, że został wykładowcą akademickim, a jego uczelnia – Uniwersytet Opolski – zatwierdziła plan zajęć ze studentami. Wiadomo też, u kogo Patryk Jaki będzie pisał doktorat. Jak pisaliśmy w naTemat, nie powinien mieć problemów z przewodem doktorskim, także politycznych. Profesor Zbigniew Machelski jest kierownikiem Katedry Systemów Politycznych w Instytucie Politologii Uniwersytetu Opolskiego.

Wiadomo, że w 2010 roku, w czasie prezydenckiej kampanii wyborczej, prof. Machelski był członkiem honorowego komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego na Opolszczyźnie. Komitet organizował wówczas – jak podał Oko.press – opolski poseł PiS Sławomir Kłosowski, a Patryk Jaki był pracownikiem jego biura.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...