Kaja Godek nie wytrzymała w Sejmie. "Czy ja będę dalej lekceważona? Stosujecie przemoc wobec obywateli"

Kaja Godek zdenerwowała się na posłów, którzy zdecydowali o tym, że jej projektem "Zatrzymaj aborcję" zajmie się specjalna podkomisja.
Kaja Godek zdenerwowała się na posłów, którzy zdecydowali o tym, że jej projektem "Zatrzymaj aborcję" zajmie się specjalna podkomisja. fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny zdecydowała o utworzeniu specjalnej podkomisji do spraw obywatelskiego projektu "Zatrzymaj aborcję". Nie spodobało się to incjatorce projektu Kai Godek, która domagała się udzielenia jej głosu. Godek jest zdania, że są to próby utrącenia jej projektu.


– Przychodzę w imieniu miliona obywateli, a nie w imieniu własnym. Pani odrzuca moje prośby o spotkanie. Wnioskuję o udzielenie mi głosu. Czy ja będę dalej lekceważona? – pytała. – Stosujecie przemoc wobec obywateli, którzy chcą obrony życia dzieci – dodała Godek.

– Dzisiejsza komisja nie jest o tym, kto jest za, a kto przeciw zabijaniu dzieci. Dzisiaj zajmujemy się tym, jak będziemy procedować projekt – odpowiadała przewodnicząca komisji Bożena Borys-Szopa. – Tutaj nikt nie jest za zabijaniem dzieci – dodała Joanna Scheuring-Wielgus. Gdy posłowie zdecydowali o utworzeniu podkomisji nadzwyczajnej, Godek znów protestowała, argumentując, że do podkomisji wybrano posłów, którzy byli przeciwko projektowi. – Proszę nie kłamać jak zwykle – mówiła przewodnicząca komisji. Czy rzeczywiście chodzi o utrącenie jej projektu? Takie przypuszczenia snuła na Twitterze Joanna Scheuring-Wielgus.
Projekt Kai Godek "Zatrzymaj aborcję" już w kwietniu został wstrzymany. Jego inicjatorka była wtedy wściekła. Według niej posłowie celowo spóźnili się na posiedzenie.

"Zatrzymaj aborcję" to obywatelski projekt ustawy, który usuwa z przepisów tzw. przesłankę embriopatologiczną. Oznaczałoby to, że aborcja ze względu na nieuleczalne i ciężkie wady płodu powinna być zabroniona. Pod projektem podpisało się 800 tys. osób.


źródło: wp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYBORY2019 0 0W mediach Rydzyka przedwyborczy post. "Wystarczy nie jeść dzień, żeby uchronić ojczyznę przed złem"
0 0Chcą zlikwidować MEN. Macie dość chaosu PiS? Program Konfederacji o edukacji to dopiero rewolucja
Coca-Cola 0 0Jak uczyć dzieci chronić środowisko, czyli czy najmłodsze pokolenie uratuje świat
Duka 0 0Szwedzki przepis na spotkanie. “Krog” to kolejne modne słowo ze Skandynawii