Kaja Godek nie wytrzymała w Sejmie. "Czy ja będę dalej lekceważona? Stosujecie przemoc wobec obywateli"

Kaja Godek zdenerwowała się na posłów, którzy zdecydowali o tym, że jej projektem "Zatrzymaj aborcję" zajmie się specjalna podkomisja.
Kaja Godek zdenerwowała się na posłów, którzy zdecydowali o tym, że jej projektem "Zatrzymaj aborcję" zajmie się specjalna podkomisja. fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny zdecydowała o utworzeniu specjalnej podkomisji do spraw obywatelskiego projektu "Zatrzymaj aborcję". Nie spodobało się to incjatorce projektu Kai Godek, która domagała się udzielenia jej głosu. Godek jest zdania, że są to próby utrącenia jej projektu.


– Przychodzę w imieniu miliona obywateli, a nie w imieniu własnym. Pani odrzuca moje prośby o spotkanie. Wnioskuję o udzielenie mi głosu. Czy ja będę dalej lekceważona? – pytała. – Stosujecie przemoc wobec obywateli, którzy chcą obrony życia dzieci – dodała Godek.

– Dzisiejsza komisja nie jest o tym, kto jest za, a kto przeciw zabijaniu dzieci. Dzisiaj zajmujemy się tym, jak będziemy procedować projekt – odpowiadała przewodnicząca komisji Bożena Borys-Szopa. – Tutaj nikt nie jest za zabijaniem dzieci – dodała Joanna Scheuring-Wielgus. Gdy posłowie zdecydowali o utworzeniu podkomisji nadzwyczajnej, Godek znów protestowała, argumentując, że do podkomisji wybrano posłów, którzy byli przeciwko projektowi. – Proszę nie kłamać jak zwykle – mówiła przewodnicząca komisji. Czy rzeczywiście chodzi o utrącenie jej projektu? Takie przypuszczenia snuła na Twitterze Joanna Scheuring-Wielgus.
Projekt Kai Godek "Zatrzymaj aborcję" już w kwietniu został wstrzymany. Jego inicjatorka była wtedy wściekła. Według niej posłowie celowo spóźnili się na posiedzenie.

"Zatrzymaj aborcję" to obywatelski projekt ustawy, który usuwa z przepisów tzw. przesłankę embriopatologiczną. Oznaczałoby to, że aborcja ze względu na nieuleczalne i ciężkie wady płodu powinna być zabroniona. Pod projektem podpisało się 800 tys. osób.


źródło: wp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Chodziło o to, by mężczyźni odzyskali godność". Tomasz Raczek szczerze o zamknięciu "Playboya"
0 0Przestajemy zwracać uwagę na cenę i smak. Zaczyna się liczyć co innego
Zysk 0 0Mówią, że to polska "Gra o tron". Za nami premiera kolejnej części piastowskiej sagi
Brita 0 0Co powinno pić dziecko? Dobrą wodę znajdziesz nie tylko na sklepowych półkach
0 0"Chętnie przeproszę". Dziwny wpis kobiety, która oskarżyła Grodzkiego
0 0Marszałek Grodzki odpowiada na materiał TVP. Mówi o "drodze sądowej"
FELIETON MICHALIK 0 030-krotność ZUS, czyli tak PiS chce karać za rozum i kwalifikacje
INN:Poland 0 0ZUS vs. przedsiębiorcza matka: 9 lat składek to za mało, by pójść na zwolnienie
0 0Lewica pod rękę z PiS i przeciw Gowinowi. Słowa Zawiszy zaskakują
0 0"Nikt nigdy nie pytał". Kandydat na ministra o braku wyższego wykształcenia
0 0Jest szczepionka przeciwko eboli. Na razie może eksperymentalnie pomóc w zwalczeniu epidemii
0 0Myślisz, że to lenistwo, a to depresja. 10 objawów choroby, których nie rozumie otoczenie