Japończycy zachwycili nie tylko na boisku. Po meczu z Rosją tak wysprzątali swoją szatnię, że służby oniemiały

Do takiego stanu doprowadzili Japończycy swoją szatnię po meczu.
Do takiego stanu doprowadzili Japończycy swoją szatnię po meczu. Fot. Twitter
Kultura osobista Japończyków jest znana na całym świecie. Tym razem mogli się o niej przekonać Rosjanie. Po przegranym 2:3 meczu z Belgią, przez który reprezentacja Japonii pożegnała się z mundialem, zawodnicy z tego kraju dokładnie wysprzątali szatnię po sobie. To obrazek właściwie niespotykany w świecie futbolu – służby porządkowe po meczach zawsze mają mnóstwo pracy w szatni.


Przypomnijmy, że Japończycy w dramatycznych okolicznościach pożegnali się z mundialem. W meczu z Belgami nie byli stroną przeważającą, ale świetnie wykorzystywali błędy rywali i wyszli na prowadzenie 2:0. Belgowie jednak w drugiej połowie zdołali odrobić straty, a w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry po błędzie w ustawieniu Japończyków wyszli z kontrą i zdobyli bramkę na wagę awansu do ćwierćfinałów.

Po meczu załamani Japończycy wrócili do szatni. Przebrali się i… wysprzątali po sobie całe pomieszczenie. Zostawili tylko kartkę z napisem "dziękuję" po rosyjsku. To nie jest typowa sytuacja w świecie futbolu. Piłkarze raczej zostawiają po sobie bałagan.

O całej sprawie poinformowała na Twitterze Priscilla Janssens, dyrektor generalna FIFA. Ona sama tweet z nieznanych powodów usunęła, ale i tak można go znaleźć w sieci. Według niej Japończycy dali przykład dla innych drużyn.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...