W sezonie 2018/2019 Ryoyu Kobayashi zostawia swoich rywali daleko w tyle, także w kwestii zarobionych pieniędzy. Fenomenalny Japończyk coraz bardziej zbliża się do granicy miliona złotych. To blisko dwukrotność tego, co w tegorocznej rywalizacji zebrał Kamil Stoch.
Na rynku pojawia się piąta generacja samochodu, od którego – w roku 1994 – zaczęła się wielka moda na SUV-y. Przyjrzeliśmy się Toyocie RAV4 w jej nowym wcieleniu. Bardzo nowym, jeśli uwzględnić, że samochód nie ma praktycznie nic wspólnego z dotychczasową, oferowaną od roku 2012, konstrukcją.
Prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, wygrał cztery z siedmiu pierwszych konkursów, w tym pierwszy Turnieju Czterech Skoczni i jest w genialnej formie. Uważany za rewelację sezonu, mówi, że chce, aby o Japonii zrobiło się głośno. Kim jest Ryoyu Kobayashi, który zapowiada, że będzie lepszy od Kamila Stocha w ostatnim sezonie?
Do tej pory Polska eksportowała do Japonii głównie maszyny i urządzenia mechaniczne oraz elektryczne, a także części do nich. Telewizja Polska postanowiła zmienić ów stan rzeczy: wysyła do Kraju Kwitnącej Wiśni coś, co ma być nowym hitem eksportowym: serial "Korona królów"! Przyznaję, ta wiadomość ubawiła mnie setnie. Ale gdy już udało się uspokoić i zatrzymać tę karuzelę śmiechu, zacząłem oceniać fakty na poważnie. Wówczas okazało się, że… w tym szaleństwie może być metoda.
Ponad 40 osób jest rannych. Budynek, w którym znajdowała się restauracja praktycznie doszczętnie został zniszczony. Na zdjęciach widać ogromny pożar, cała ulica jest zasypana gruzem, ucierpiały okoliczne budynki. To bilans potężnego wybuchu w Sapporo. Nie wiadomo, co było przyczyną eksplozji.
Kupno nieruchomości w Japonii jeszcze chyba nigdy nie było takie proste. Na rynku są tysiące domów, które rząd rozdaje... za darmo. W starzejącym się społeczeństwie jest około 8 milionów porzuconych nieruchomości.
Kamil Stoch znów na podium w Ruce. Lepsi od niego byli tylko Niemiec Andreas Wellinger i Japończyk Ryoyu Kobayashi. Piotr Żyła zajął piąte miejsce, Dawid Kubacki dwunaste, a Jakub Wolny trzynaste.
Nowa Toyota Corolla ma wszelkie szanse ku temu, żeby zostać niekwestionowanym liderem sprzedaży. Agresywna sylwetka, świetne materiały, japońskie wykończenie i cała masa elektronicznych systemów montowanych już w standardowej wersji może sprawić, że Corolla będzie wyznaczać standardy w klasie C.
Czytając tę książkę, parę razy w głos się zaśmiałem. Przeważnie jednak czułem się, jakbym dostał obuchem w łeb. "Chrobot" Tomasza Michniewicza to siedem historii życia najzwyklejszych ludzi świata z krajów rozsianych po całym świecie. Niby to samo, a jednocześnie tak skrajnie różne. Powiedzieć, że otwiera głowę, to jak nic nie powiedzieć, dlatego postanowiłem spotkać się z jej autorem i porozmawiać o... Polsce i reszcie świata.
Okinawa to japońska wyspa, na której mieszka największy odsetek ludzi, którzy przekroczyli setny rok życia. To właśnie z tego miejsca wywodzi się filozofia Ikigai, mająca być sekretem długowieczności.
– Ujawniony rachunek z kampanii Andrzeja Dudy można traktować jako czubek góry lodowej. Boty jako fragment brudnej kampanii miały istotne znaczenie. Uprawnione jest podejrzenie, że to Polska była jednym z krajów, gdzie testowano pomysł na wybory amerykańskie – mówi w rozmowie z naTemat były prezydent Bronisław Komorowski.
– Kim chcesz być? – Prawnikiem! Lekarzem! Nauczycielem! – wydawać by się mogło, że takie odpowiedzi powinniśmy słyszeć najczęściej. Jednak albo te przekonania są przestarzałe i tak było dekady temu, albo przyszli studenci dobrze ukrywają swoje prawdziwe marzenia. Na Uniwersytecie Warszawskim najwięcej chętnych jest bowiem na studia orientalistyczne, a zwłaszcza na jeden z nich – japonistykę. I to drugi rok z rzędu. O co właściwie chodzi z tą japonistyką?
Szef firmy SpaceX Elon Musk ogłosił wreszcie, kim będzie pierwszy "kosmiczny turysta", którego konstruowana wciąż Big Falcon Rocket do roku 2023 zabierze na wycieczkę dookoła Księżyca. Tym odpowiednio bogatym, zdrowym i wysportowanym szczęściarzem okazuje się Yusaku Maezawa.
Kultura osobista Japończyków jest znana na całym świecie. Tym razem mogli się o niej przekonać Rosjanie. Po przegranym 2:3 meczu z Belgią, przez który reprezentacja Japonii pożegnała się z mundialem, zawodnicy z tego kraju dokładnie wysprzątali szatnię po sobie. To obrazek właściwie niespotykany w świecie futbolu – służby porządkowe po meczach zawsze mają mnóstwo pracy w szatni.
To mogła być największa sensacja mundialu w Rosji. Wszyscy, którzy czekali na "niski pressing" i nowy rekord podań, mogli czuć się zawiedzeni, bo Japonia i Belgia urządziły bitwę na boisku, która trwała do samego końca. Silniejsza okazała się jednak Belgia, która pokonała reprezentację Japonii 3:2. Belgowie zagrają w ćwierćfinale z Brazylijczykami, chociaż było o krok od sensacji. To, co spotkało Japończyków jest najboleśniejszą porażką na tych mistrzostwach.
Były trener reprezentacji Polski Andrzej Strejlau zasiadł w poniedziałek w budce komentatorskiej TVP. Trzeba przyznać, że było to świetne posunięcie, bo Strejlau szybko stał się hitem tego spotkania. Kibice dopytywali na Twitterze, dlaczego nie komentuje częściej.
Właściciele japońskich i amerykańskich samochodów zarejestrowanych w Polsce od dziś mogą zamocować na swoim aucie pomniejszoną tablicę rejestracyjną. Wreszcie nie trzeba będzie zginać tablic albo przerabiać samochodu.
Nic nie jest w stanie oddać bólu kibiców po ostatnich 10 minutach meczu z Japonią. Reprezentanci Polski razem z Japonią grali w chodzonego. My – bo chcieliśmy dowieźć zwycięstwo w meczu o honor. Azjaci – bo nikła porażka zapewniała im awans do fazy play-off. Kibice byli po meczu bezlitośni. Dziennikarze także. Jeden z ich komentarzy podbił serca internautów.
Kuriozalna końcówka meczu Polski i Japonii to efekt "strategii" Akiry Nishino, czyli elekcjonera Japończyków. – Zmusiła mnie do tego sytuacja. A ja zmusiłem moich zawodników, a oni mnie posłuchali – mówił po meczu.
Chodziło o to, by Kuba Błaszczykowski mógł zaliczyć swój 101. występ z orzełkiem na piersi. Zajęci wymianą piłek Japończycy nie dopuścili do wejścia Kuby na boisko. Nie pomógł nawet absurdalny pomysł Adama Nawałki.
Minął ponad tydzień odkąd wyleciałem z Polski na kolejną miniemeryturę. Dziś po raz pierwszy otwieram w Japonii laptop ... Ta przerwa w konsumowaniu social mediów i telefonów (zabrałem jednak ze sobą Samsunga, żeby robić ładne zdjęcia, ale od wejścia na lotnisko w Warszawie przez cały czas jest w trybie samolotowym) dobrze mi robi. Myśli są spokojniejsze, pojawia się wiele pomysłów, które mnie inspirują, jest więcej obecności w „tu i teraz” i generalnie dostrzegam więcej tego, co się wokół mnie dzieje. Z drugiej strony czuję już, że tęsknie za pracą. Za szkoleniami, za Akademią Trenerów Mentalnych, za Klientami (biznesmanami czy sportowcami – trzymam za Was kciuki). Ktoś może nazwie to pracoholizmem. Ja odczuwam to jako pasję – robię coś, co kocham robić i nawet będąc na długich, dwumiesięcznych wakacjach, myślę o tym w pozytywny sposób…
Japońskie społeczeństwo się starzeje. Za 25 lat statystyczny mieszkaniec Tokio będzie miał 65 lat, a średnia dochodów w stolicy Japonii spadnie poniżej średniej krajowej. Razem ze społeczeństwem starzeją się także niektóre gałęzie gospodarki… czasem dość kluczowe.
Margaret Thatcher miała słynne powiedzenie „There is no alternative” (Nie ma wyjścia), którym ucinała wszelkie dyskusje. Japoński premier Shinzo Abe, również konserwatysta, zrobił z tych słów swoje motto wyborcze.
W Tokio każdego roku porzuca się na ulicach ponad 2 miliony rowerów. Organizacja COGOO, mająca na celu kreowanie czystych miast wpadła na genialny pomysł zwrócenia społeczeństwu uwagi na ten powszechnie niezauważany problem. SADDLE BLOSSOMS - wystawa porzuconych rowerów, z których wyrosły kwiaty wzbudziła w Tokio spore zainteresowanie i sporo uśmiechu.
Drukarka 3-D bez problemu wydrukuje każdy projekt - nawet na kształt narządów płciowych. Projekt taki poczyniła japońska artystka Megumi Igarashi. Sfotografowała swój srom, żeby później na jego kształt wydrukować trójwymiarowy kajak . W poniedziałek za obsceniczne pokazywanie genitaliów została aresztowana. Siłą starań adwokata oraz petycji online wczoraj została szczęśliwie zwolniona.
Jezus Chrystus nie umarł na krzyżu. Zamiast niego zakatowano jego brata Isukiri, dzięki czemu mógł przez Syberię uciec do Japonii, by tam zająć się spokojnie uprawą ryżu, płodzeniem córek z żoną o imieniu Miyuko, a wreszcie umrzeć spokojną śmiercią w sędziwym wieku stu sześciu lat.
Premier Shinzo Abe powalczy z japońską awersją do ryzyka. Chciałby, żeby Japonia dała światu przedsiębiorcę na miarę Steve’a Jobsa czy Walta Disneya
W sezonie 2018/2019 Ryoyu Kobayashi zostawia swoich rywali daleko w tyle, także w kwestii zarobionych pieniędzy. Fenomenalny Japończyk coraz bardziej zbliża się do granicy miliona złotych. To blisko dwukrotność tego, co w tegorocznej rywalizacji zebrał Kamil Stoch.
Na rynku pojawia się piąta generacja samochodu, od którego – w roku 1994 – zaczęła się wielka moda na SUV-y. Przyjrzeliśmy się Toyocie RAV4 w jej nowym wcieleniu. Bardzo nowym, jeśli uwzględnić, że samochód nie ma praktycznie nic wspólnego z dotychczasową, oferowaną od roku 2012, konstrukcją.
Prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, wygrał cztery z siedmiu pierwszych konkursów, w tym pierwszy Turnieju Czterech Skoczni i jest w genialnej formie. Uważany za rewelację sezonu, mówi, że chce, aby o Japonii zrobiło się głośno. Kim jest Ryoyu Kobayashi, który zapowiada, że będzie lepszy od Kamila Stocha w ostatnim sezonie?
Do tej pory Polska eksportowała do Japonii głównie maszyny i urządzenia mechaniczne oraz elektryczne, a także części do nich. Telewizja Polska postanowiła zmienić ów stan rzeczy: wysyła do Kraju Kwitnącej Wiśni coś, co ma być nowym hitem eksportowym: serial "Korona królów"! Przyznaję, ta wiadomość ubawiła mnie setnie. Ale gdy już udało się uspokoić i zatrzymać tę karuzelę śmiechu, zacząłem oceniać fakty na poważnie. Wówczas okazało się, że… w tym szaleństwie może być metoda.
Ponad 40 osób jest rannych. Budynek, w którym znajdowała się restauracja praktycznie doszczętnie został zniszczony. Na zdjęciach widać ogromny pożar, cała ulica jest zasypana gruzem, ucierpiały okoliczne budynki. To bilans potężnego wybuchu w Sapporo. Nie wiadomo, co było przyczyną eksplozji.