Niechlubny rekord Jurgiela. Kolosalne pieniądze podatników poszły na saloniki dla VIP-ów

Krzysztof Jurgiel wydał prawie 200 tys. zł na saloniki dla VIP na lotnisku.
Krzysztof Jurgiel wydał prawie 200 tys. zł na saloniki dla VIP na lotnisku. fot. Krzysztof Hadrian/Agencja Gazeta
Krzysztof Jurgiel wydał na VIP-owskie saloniki na lotnisku dla kierownictwa ministerstwa rolnictwa prawie 200 tys. zł – podaje "Fakt". Tym samym przebił Jana Szyszkę, który rozdysponował na podobne cele ponad 100 tys. zł.

Lotniskowy VIP może pojawić się w saloniku na 45 minut przed odlotem, zjeść posiłek, skorzystać z pełnej karty alkoholi z szampanem na czele. Potem wprost do samolotu dowozi go limuzyna.

Za czasów Jurgiela kierownictwo resortu dosłownie mieszkało na lotnisku. Tak wynika z odpowiedzi, jaką dostał z ministerstwa poseł Jacek Protasiewicz. Na podstawie liczby przejść przez strefę VIP można obliczyć, że na lotnisku minister lub jego zastępcy byli co drugi dzień.

"Łączna ilość przejść w okresie od 16 listopada 2015 roku do 31 maja 2018 roku wynosiła 583, w tym delegaci zagraniczni 174, co stanowi 29,85 proc. ogółu przejść" – poinformowało ministerstwo. Co to oznacza? Pozostałe 409 przejść przez strefę VIP wykonał Jurgiel i jego współpracownicy.

Krzysztof Jurgiel zrezygnował ze stanowiska ministra rolnictwa 18 czerwca. Miało chodzić o powody osobiste. Nowym ministrem rolnictwa został Jan Krzysztof Ardanowski, który zaczął dymisjonować ludzi związanych z Jurgielem.

źródło: "Fakt"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...