Wybierasz się na urlop w Polsce? Pogoda zgotuje w lipcu turystom dużą niespodziankę

W całej Polsce w lipcu będzie upalnie i pogodnie.
W całej Polsce w lipcu będzie upalnie i pogodnie. fot. Dominik Sadowski/Agencja Gazeta
Ruszacie na urlop w Polskę? To bardzo dobry czas, przewidywania synoptyków wyglądają naprawdę obiecująco. Według najnowszej prognozy długoterminowej serwisu Accuweather.com, najbliższy miesiąc zapowiada się słonecznie i gorąco. Co wybieracie: Bałtyk, Mazury czy Tatry?

Prognoza Accuweather dla Gdańska wskazuje na upalny lipiec i początek sierpnia. Patrząc 31 dni naprzód, praktycznie nie widać prawdopodobieństwa deszczu. Zaledwie kilka dni przewidywanych jest jako pochmurnych. Będzie nie chłodniej niż 22 stopnie, a przeważnie około 26 kresek powyżej zera.

Równie ciepło i pogodnie będzie na Mazurach. Tylko 30 lipca spodziewana jest burza, a 14 lipca, 24 lipca i 2 sierpnia może pokropić deszcz. Przez wiele lipcowych dni temperatura będzie utrzymywać się w okolicach 25-27 stopni.

Pogodnie będzie także w Tatrach, choć nieco chłodniej. Aż do początku sierpnia temperatura będzie na ogół w granicach 21-23 stopnie. Nieco więcej też może być dni, w których jest prawdopodobieństwo wystąpienia – najczęściej przelotnego – deszczu.
Prognozy te są bardzo podobne do przewidywań meteorologów z Francji i Wielkiej Brytanii. Ma być sucho, gorąco i słonecznie. Mało tego, nie chodzi tylko o lipiec. Tak ma być aż do września. I to niezależnie od tego, gdzie się wybierzemy: nad Bałtyk, na Mazury czy w Tatry. Można więc powiedzieć, że Polacy, którzy zdecydowali się w lato zostać w kraju, wygrali los na loterii.

źródło: AccuWeather
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...