Przechwałki prezydenta USA. Autorka "Harry'ego Pottera" zakpiła z błędu Donalda Trumpa

Donald Trump jak zwykle chciał się popisać. Autorka "Harrego Pottera" wytknęła mu błąd.
Donald Trump jak zwykle chciał się popisać. Autorka "Harrego Pottera" wytknęła mu błąd. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta, screen z twitter.com/jk_rowling
Donald Trump uwielbia Twittera. A jeszcze bardziej lubi się na nim przechwalać. Tym razem wychwalał swoje własne umiejętności pisarskie. Niestety, we wpis wdarł się błąd i w jednej chwili prezydent USA wystawił się na żarty i kpiny, m.in. ze strony J. K. Rowling.

A o co poszło? Prezydent USA chciał pochwalić się swoimi umiejętnościami pisarskimi. – "Po napisaniu wielu bestsellerów, będąc dumnym z moich talentów pisarskich, należy zauważyć, że ciągle w fake newsach lubi się wytykać moje tweety, w których na siłę szuka się błędu." – napisał Trump.
Jednak problem pojawił się  przy słówku "pour". Do poprawności gramatycznej mu niestety daleko. W kontekście tego konkretnego zdania, zamiast słówka "pour", powinien pojawić się czasownik złożony "pore over". Wytknęła mu to autorka młodzieżowej sagi z przygodami Harry'ego Pottera. Po wpisie Rowling, prezydencki tweet zniknął, by po kilku chwilach pojawić się w nowej wersji.
J. K. Rowling znana jest z krytyki, którą kieruje pod adresem prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jednokrotnie dochodziło już między nimi do sporów, które prowadzą w mediach społecznościowych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...