Syn posła PiS przyłapany na jeździe po pijanemu. Jednak sąd był wyjątkowo pobłażliwy

Syn posła PIS został złapany podczas jazdy po pijanemu. Sąd był wyjątkowo pobłażliwy.
Syn posła PIS został złapany podczas jazdy po pijanemu. Sąd był wyjątkowo pobłażliwy. Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta
Syn posła Prawa i Sprawiedliwości Zbigniewa Babalskiego został skazany za prowadzenie samochodu po pijanemu. Sąd był jednak wyjątkowo pobłażliwy, skończyło się tylko na rocznym zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych i grzywnie.

Sprawę jako pierwszy opisał "Express Elbląski". W kwietniu tego roku policja zatrzymała do kontroli drogowej Szymona B. i pewnie fakt ten umknąłby w policyjnych statystykach, gdyby nie dwa szczegóły. Pierwszy to wynik badania alkomatem, który wykazał, że kierowca był pijany. Drugi to fakt, że kierowca to syn posła PiS Zbigniewa Babalskiego.

Niejako z automatu sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Ostródzie. A sąd ten... warunkowo umorzył postępowanie karne na okres jednego roku próby wobec oskarżonego Szymona B.. I to pomimo tego, że w chwili zatrzymania miał 0,39 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

"Jazda po pijaku, krótko mówiąc. Sądy bardzo surowo karały sprawców, nawet jeśli przejechali 100 m.w nocy, przy zerowym ruchu, nigdy nie było szansy na warunkowe umorzenie. A tu proszę, syn posła PiS na specjalnych warunkach" – skomentowała na Twitterze wyrok sądu mecenas Dorota Brejza, żona posła Platformy Obywatelskiej.
Co prawda sąd nie wydał decyzji o osadzeniu Szymona B. w zakładzie karnych, ale orzekł zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez okres jednego roku, dodatkowo skazany musi zapłacić 2 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.


To nie pierwszy przypadek, gdy syn któregoś z posłów PiS rozbił samochód. Syn Jerzego Małeckiego, warmińsko-mazurskiego posła Prawa i Sprawiedliwości, też ma poważne kłopoty. Niedługo po odebraniu prawa jazdy Adam M. rozbił samochód i uciekł z miejsca wypadku. Są podejrzenia, że on też był pijany.

źródło: "Express Elbląski"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...