Miał więzić siedem kobiet i wykorzystywać seksualnie małoletnią. 43-letni ratownik na celowniku prokuratury

Ratownik medyczny z Pabianic został zatrzymany przez policję.
Ratownik medyczny z Pabianic został zatrzymany przez policję. Fot. Dawid Chalimoniuk / Agencja Gazeta
43-letni ratownik medyczny z Pabianic został zatrzymany przez policję. Jest podejrzany o pozbawienie wolności siedmiu młodych kobiet, a ponadto wykorzystywanie seksualne małoletniej uczennicy. Mężczyźnie grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Śledczy doprowadzili do zatrzymania dzięki zawiadomieniu dyrekcji łódzkiej szkoły średniej, w której 43-latek prowadził zajęcia z zakresu ratownictwa medycznego.

– W jego treści wskazano, że mężczyzna prowadzący w ramach zawartej umowy zajęcia z zakresu ratownictwa medycznego może seksualnie wykorzystywać uczennice tej szkoły – powiedział portalowi Życie Pabianic rzecznik prokuratury okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Przetrzymywane w firmie lub domu
Zgromadzono niezbędny materiał dowodowy, który doprowadził do zatrzymania. Wskazuje on m.in. na seksualne wykorzystywanie uczennicy. Portal informuje, że od drugiego półrocza 2017 r. do czerwca 2018 r. podejrzany prawdopodobnie podawał środki odurzające siedmiu młodym kobietom, które następnie bezprawnie pozbawiał wolności.

Jak podaje Życie Pabianic, ofiary miały być przetrzymywane w firmie lub domu ratownika. W tym drugim znaleziono amunicję, na którą mężczyzna nie miał zezwolenia, co doprowadziło do kolejnego zarzutu. Prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 43-latka na okres trzech miesięcy.


źródło: "Życie Pabianic"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...