"Kaczyński abdykuje za rok" i "wolne sądy". Wielka gwiazda poruszyła tłumy na Open'erze

Massive Attack odniosło się do sytuacji politycznej w Polsce.
Massive Attack odniosło się do sytuacji politycznej w Polsce. Fot. instagram.com/rud4ever1
Na trwającym w Gdyni Open'er Festival nie brakuje odniesień do obecnej sytuacji politycznej w Polsce. Głos w tej sprawie zabrał przede wszystkim słynny zespół Massive Attack. Anglicy zrobili to w bardzo mocny i wymowny sposób.

Zaledwie kilka dni po wokaliście zespołu Pearl Jam, który wyraził wsparcie dla Polek walczących z próbami zakazu aborcji, angielscy muzycy pokazali polskim fanom, że wiedzą, co się działo w Polsce przez ostatnie dwa lata.
Jak to wyglądało? Zespól znany jest z przemyślanych animacji i napisów wyświetlanych na scenie w czasie ich koncertowania. I właśnie w ten sposób, Massive Attack odniósł się do sytuacji w polityce, sporcie, w kwestiach społecznych, jak i w polskim show-biznesie.

Kiedy Massive Attack grał na Open'er Festival piosenkę ''Intertia Creeps'', publiczność zobaczyła tytuły z polskich gazet i portali internetowych. A wśród nich ''Wolne sądy'', czy ''Unio Europejska, ratuj polskie sądy''. Wśród widzów rozległ się głośny aplauz, gdy na ekranie wyświetlił się napis: ''Kaczyński abdykuje za rok''. Były też bardziej egzystencjalne treści.

#massiveattack

Post udostępniony przez Dominika Preuhs (@dominikapreuhs)

Na zakończenie koncertu, na ogromnym telebimie pokazało się wymowne hasło: "Jesteśmy w tym razem".

#massiveattack #openerfestival #true

Post udostępniony przez Marlena Rutkowska (@rud4ever1)

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...