Kaczyński ogłosił zaskakującą decyzję ws. wyborów. "Chyba nie wie, co powiedział"

Kaczyński powiedział, że osoby zatrudnione w państwowych spółkach nie będą kandydować z list PiS do samorządu.
Kaczyński powiedział, że osoby zatrudnione w państwowych spółkach nie będą kandydować z list PiS do samorządu. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Poruszający się o kuli Jarosław Kaczyński ogłosił w piątek, że osoby mające "wysokie pensje w spółkach skarbu państwa" nie znajdą się na listach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Opozycja kpi z prezesa PiS, który po raz kolejny populistycznymi obietnicami stara się przekonać do siebie wyborców.

– Osoby, które funkcjonują w spółkach skarbu państwa, nie będą kandydowały z list PiS na żadnym szczeblu samorządu – powiedział w piątek 6 lipca Jarosław Kaczyński. Decyzja została podjęta przez Komitet Polityczny PiS.

– Zapadła decyzja, zgodnie z naszymi deklaracjami, które składaliśmy już niejednokrotnie i które ja składałem. Do polityki nie idzie się dla pieniędzy, ci którzy funkcjonują w spółkach, są przez nas szanowani, jeżeli dobrze wykonują swoje obowiązki, ale nie będziemy łączyć tych dwóch funkcji – dodał Kaczyński.

Jego słowa wywołały poruszenie wśród internautów. Skomentowała je m.in. Agnieszka Pomaska z Platformy Obywatelskiej. "Prezes chyba nie zdaje sobie sprawy z tego, co powiedział. Tylko w Gdańsku zakaz dotyczyć miałby 12 z 14 radnych PiS" – napisała na Twitterze. Komentarzy utrzymanych w takim tonie znajdziemy więcej.

Kto szefem sztabu wyborczego?

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek potwierdziła, że – jak wynikało z nieoficjalnych informacji – szefem sztabu wyborczego w wyborach samorządowych będzie europoseł Tomasz Poręba. Szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski stwierdził, że Poręba to "bardzo dobra" osoba do pełnienia takiej funkcji.
Tomasz Poręba od 2009 roku jest europosłem. Nie brak mu doświadczenia w kampaniach, bo w 2011 roku kierował sztabem wyborczym PiS (przed wyborami parlamentarnymi).

Co więcej, Tomasz Poręba i Ryszard Legutko brali udział w zażegnywaniu konfliktu polsko-izraelskiego, który spowodowała nowelizacja ustawa o IPN. Do negocjacji z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu wysłał ich Mateusz Morawiecki.

Przypomnijmy, że pierwsza tura wyborów samorządowych może się odbyć w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada 2018 roku. Wybrani zostaną wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw.


źródło: Polsat News
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.