Akademia wyrzuciła Polańskiego, a teraz zaprasza jego żonę. Emmanuelle Seigner nie przebiera w słowach

Emmanuelle Seigner w stanowczym tonie odpowiedziała na zaproszenie Akademii Filmowej.
Emmanuelle Seigner w stanowczym tonie odpowiedziała na zaproszenie Akademii Filmowej. Fot. YouTube / artsixMic
Emmanuelle Seigner odrzuciła propozycję członkostwa w Akademii Filmowej. Wszystko na znak protestu wobec tego, jak Akademia potraktowała jej męża Romana Polańskiego. "Jestem jedną kobietą, której na pewno nie będziecie mieć" – napisała aktorka w liście otwartym opublikowanym na łamach francuskiego "Journal du dimanche".

"(...) mam teraz udać, że nie wiem, jak Akademia potraktowała mego męża kilka tygodni temu... Ta sama Akademia, która uhonorowała go w 2003 roku nagrodą za 'Pianistę'. Ciekawy przypadek amnezji" – argumentowała Emmanuelle Seigner.

"Być może Akademia sądzi, że jestem pozbawioną kręgosłupa karierowiczką, która potrafi zapomnieć, że od 29 lat jest żoną jednego z największych reżyserów. Kocham go, jest ojcem moich dzieci, a traktuje się go obecnie jak jakiegoś pariasa" – napisała Seigner.

I dodała: "Niewidzialni dla świata członkowie Akademii zakładają najwyraźniej, że byłabym zdolna wspiąć się na jego plecach, aby 'dotrzeć na szczyty sławy'. Cóż za nieznośna hipokryzja" – dodała Seigner.

Zestawili Polańskiego obok Cosby'ego
Przypomnijmy, że Romanowi Polańskiemu po raz kolejny dostało się za czyn popełniony przed laty, czyli seks z trzynastolatką.

Wyrzucenie słynnego artysty z Akademii Filmowej – po ponad 40 latach od sprawy – i postawienie go obok Billa Cosby'ego wzbudziło kontrowersje. Prawnik reżysera Harland Braun w rozmowie z "Vanity Fair" informował, że artysta będzie odwoływał się od takiej decyzji. Z kolei Samantha Geimer nazwała ją "brzydką i okrutną".

O tym, jak na tę sprawę patrzy dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska i aktor Krzysztof Pieczyński przeczytacie w artykule dziennikarza naTemat Piotra Burakowskiego.

źródło: "Journal du dimanche"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b] "Jak sąd kapturowy". [/b] Poseł i prawnik PO zdradzają, jak zapadła decyzja w sprawie kłamstwa premiera
WYWIAD

"Jak sąd kapturowy". Poseł i prawnik PO zdradzają, jak zapadła decyzja w sprawie kłamstwa premiera

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.

[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"