Rozpaczliwy wpis pisarki o rządach PiS. Nazwała Kaczyńskiego "skurduplem" i pożegnała się z polityką

Manuela Gretkowska pożegnała się z komentowaniem polityki rozpaczliwym wpisem na Facebooku.
Manuela Gretkowska pożegnała się z komentowaniem polityki rozpaczliwym wpisem na Facebooku. Fot. Agencja Gazeta/Wojciech Olkuśnik
Manuela Gretkowska, polska pisarka i felietonistka, pożegnała się z komentowaniem polityki. W swoim ostatnim wpisie na Facebooku postanowiła dopiec PiS. Trzeba przyznać, że tak dobitnej i kąśliwej analizy obecnego obozu władzy, nie było od dawna.

Jak odchodzić to z przebojem. Tak postanowiła zrobić Manuela Gretkowska, pisarka i felietonistka. Na Facebooku opublikowała swój ostatni i przy okazji najbardziej rozpaczliwy post, w którym dobitnie opisała rządy Prawa i Sprawiedliwości.

"Kiedy spotkałam się z Tuskiem, powiedział blednąc: Kaczyński po dojściu do władzy zniszczy nas. Mówił o sobie i szychach w PO. Był rok 2007, przed przyspieszonymi wyborami i nikt wtedy nie pomyślał, że Kaczyński zniszczy nie tylko ich, ale i demokratyczną Polskę. Bo skurdupel uważa się za Polskę, Prawo i wymierzaną przez siebie sprawiedliwość" – napisała Gretkowska.

Przytoczyła też epitety, jakimi określali prezesa PiS parlamentarzyści UE w rozmowach z Morawieckim. Pytali go "dlaczego słuchacie straumatyzowanego, odciętego od życia starca?". Gretkowska wspomniała także o profesorze Rzeplińskim i jego słowa o Kaczyńskim, który miał nazwać go "tchórzem i polskim cwaniaczkiem".

"Gdy my kochaliśmy , robiliśmy prawa jazdy, podróżowaliśmy wydając ciężko zarobione pieniądze z naszych kont bankowych, on od lat tkwił w samotności paranoika, knując z resentymentu" – pisze o prezesie PiS Gretkowska.

Geneza władzy

Z ostatniego wpisu Gretkowskiej wynika, że straciła już nadzieję na zmianę u sterów władzy. Wygraną PiS w wyborach parlamentarnych przyrównała do Rewolucji Francuskiej, która tak samo była dziełem przypadku (18 proc. zagłosowało na PiS) i prawników (bo Kaczyński i Duda są doktorami prawa).

Gretkowska na Facebooku: "Zniszczenie nie jest chaosem, ma swoją logikę. Wiadomo po co zlikwidowano Trybunał Konstytucyjny i SN. By przejąć władzę absolutną. Łudzicie się, że wybory samorządowe dadzą nam wygraną w terenie. Może dadzą, ale Duda podpisze ustawę o Regionalnych Izbach Obrachunkowych, (...)która daje finansową władzę nad samorządami".

Jej zdaniem nie uratuje nas też ani Trybunał Sprawiedliwości, ani Unia Europejska, bo "Polska będzie grać z UE w ciuciudziada proszalno-bezczelnego. Tu się słodko podłoży, udając słowiańskiego Idiotę, tam pofuka. PiS dotrwa do wyborów i weźmie sobie parlamentarną większość, kto mu zabroni".

"Najgorzej będą mieli ludzie, którym przez lata będzie niszczona psychika. według autorki postu "już boimy się mówić prawdę i tylko elicie zależy na wolności słowa i tylko ona może ją sobie wywalczyć. Widzieliście puste ulice? Jest nas zbyt mało".

"Piszę o tym na FB od dwóch lat. Tydzień w tydzień, gorzko, bez nadziei znając logikę zniszczenia. (...)Byłam polityczną emigrantką, zakładałam partię żeby zmienić Polskę, mam niewyparzoną gębę i polityczny temperament. Ale nie jestem wariatką, nie będę pisać wbrew sobie, że jest nadzieja, że damy radę" – tak kończy swój wpis Gretkowska.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"