Orędzie za milion. Petru pokazał plan obchodów 550-lecia parlamentaryzmu w Polsce

Obchody 550 -lecia parlamentaryzmu w Polsce mają się zacząć od mszy w katedrze św. Jana. POtem będzie jeszcze tylko orędzie prezydenta, obiad i tyle, a to wszystko za ponad milion złotych.
Obchody 550 -lecia parlamentaryzmu w Polsce mają się zacząć od mszy w katedrze św. Jana. POtem będzie jeszcze tylko orędzie prezydenta, obiad i tyle, a to wszystko za ponad milion złotych. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Przygotowania do uroczystych obchodów 550-lecia parlamentaryzmu w Polsce trwają już od pewnego czasu. Znany jest nawet ogromny koszt wynajęcia namiotu na dziedzińcu Zamku Królewskiego. Teraz znamy też program obchodów. Nader skromny.

Kiedy władcy Rzymu świętowali, lud dostawał igrzyska ciągnące się niekiedy przez kilka miesięcy. Gdy świętuje Andrzej Duda, wydatki są ogromne, ale program nader ubogi. W przypadku obchodów 550-lecia parlamentaryzmu w Polsce program uroczystości zmieściłby się dosłownie na wizytówce. Obejmuje zaledwie trzy pozycje.
Plan obchodów znamy dzięki posłowi Ryszardowi Petru, który opublikował zdjęcie zaproszenia na Twitterze. Uroczystości zaczynają się o godzinie 10. mszą świętą w katedrze św. Jana na Starym Mieście. O 12. zaczyna się posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, podczas którego Andrzej Duda ma wygłosić orędzie. Długo to nie potrwa, bo już godzinę później zaczyna się lunch.

I tyle. Koniec obchodów. Posłowie rozjeżdżają się do domów, dziennikarze pakują sprzęt do samochodów, a ekipa zaczyna rozbierać namiot, w którym ma się odbyć posiedzenie Zgromadzenia Narodowego. Jak zdołali ustalić dziennikarze "Rzeczpospolitej", wynajęcie i rozstawienie namiotu będzie kosztować podatników ponad milion złotych.

– To symbol totalnego nieposzanowania grosza publicznego przez totalną władzę. Obok stoi Zamek Królewski, w pobliżu są budynki z salami konferencyjnymi, a przede wszystkim Sejm, w którym wielokrotnie odbywały się już Zgromadzenia Narodowe – twierdzi poseł PO Krzysztof Brejza, który apeluje, by sprawie przyjrzało cię CBA.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...