To dlatego Andrzej Duda może sobie na tyle "pozwalać"? Bielan wyjawia motywację Kaczyńskiego

Adam Bielan tłumaczy, że mając wybór między Dudą a powrotem Tuska politycy PiS wybiorą tego pierwszego.
Adam Bielan tłumaczy, że mając wybór między Dudą a powrotem Tuska politycy PiS wybiorą tego pierwszego. Fot. Andrzej Michalik / AG
Andrzej Duda w ostatnich miesiącach kilkukrotnie pozwolił sobie na odrobinę niezależności, czym naraził się na gniew Jarosława Kaczyńskiego. Czy tym samym pogrzebał szanse na reelekcję? Niekoniecznie, co dobitnie wyjaśnił w programie "Tłit" w Wirtualnej Polsce Adam Bielan.

– Jarosław Kaczyński nie był zadowolony z weta prezydenta. Ale mając do wyboru Andrzeja Dudę i powrót Donalda Tuska, wszystkie moje koleżanki i koledzy wybiorą tego pierwszego – stwierdził Adam Bielan w wywiadzie dla Wirtualnej Polski.

Te słowa tłumaczą, dlaczego Andrzej Duda pozwala sobie w ostatnich miesiącach na odrobinę niezależności od woli prezesa i uchodzi mu to na sucho. Co prawda Jarosław Kaczyński jako prezes największego ugrupowania parlamentarnego w Sejmie nie ma formalnych narzędzi do sterowania decyzjami prezydenta, to wielokroć wcześniej potrafił okazać mu niezadowolenie.

I zawsze działało, jak choćby podczas obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej, gdy demonstracyjnie przeszedł obok prezydenta nie podając mu ręki. Wówczas była to najprawdopodobniej reakcja na słowa o pojednaniu i wybaczeniu, jakie wcześniej wygłosił Andrzej Duda. W domyśle chodziło o przeciwników politycznych.

Wygląda więc na to, że politycy Prawa i Sprawiedliwości mając wybór między czasem trochę brykającym Andrzejem Dudą a powracającym z Brukseli na białym koniu Donaldem Tuskiem wolą rzeczywiście tego pierwszego. Tym bardziej, że Andrzej Duda znowu tak wielu ustaw nie zawetował.


źródło: wp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"