Jak pobrać zdjęcia z Instagrama? Można to zrobić w szybki i łatwy sposób

Zapisanie zdjęcia z Instagrama jest bardzo proste.
Zapisanie zdjęcia z Instagrama jest bardzo proste. Fot. Screen z Instagrama
Brak możliwości zapisywania zdjęć na Instagramie to być może największe utrudnienie, na jakie natrafiają użytkownicy tego popularnego serwisu. Jednak dla chcącego nic trudnego. Oto proste sposoby na pobranie fotek z Insta.

W pierwszym sposobie otwieramy stronę Instagrama ze zdjęciem, które chcemy zapisać na swoim dysku. Można zarówno kliknąć na samo zdjęcie oraz zrobić to na osobnej karcie w przeglądarce. Teraz trzeba wyświetlić tzw. "źródło strony". Używamy do tego skrótu ctrl + u (w przeglądarkach Chrome i Firefox). W przypadku Safari jest to Command+Option+I.

Następnie przeszukujemy "źródło strony" pod kątem pojawiania się frazy jpg. Jest na to prosty sposób – skrót klawiszowy ctrl + f (działa we wszystkich przeglądarkach). Po wpisaniu w pasek jpg, powinniśmy bez problemu zauważyć pierwsze wystąpienie tej frazy. Wygląda to tak, jak poniżej:
Teraz wystarczy zaznaczyć i skopiować fragment, który zaczyna się od https a kończy właśnie na jpg. Dla porównania wygląda on tak (niebieskie podkreślenie):
Jedyne, co teraz pozostaje nam zrobić, to wkleić skopiowany adres do paska przeglądarki. Ukaże się strona ze zdjęciem, które bez problemu zapiszemy po kliknięciu w nie prawym przyciskiem myszki. I to tyle.

Drugi sposób
W przypadku powyższego procesu musimy tak naprawdę wykonać kilka skrótów klawiszowych, by zapisać zdjęcie z Instagrama. Istnieje też sposób, w którym jedyne, co będziemy musieli zrobić, to skopiować link ze zdjęciem i wkleić go w pasek strony downloadgram.com. Po kliknięciu "Download image" obraz zostanie automatycznie zapisany na naszym dysku.


Filmiki z YouTube
Warto wspomnieć też, że aby pobrać film z YouTube też nie trzeba się specjalnie natrudzić. Można wykorzystać odpowiednie strony internetowe lub programy, które instaluje się na komputerze. W przypadku witryn internetowych jest to szczególnie proste - wystarczy skopiować adres URL, wkleić w odpowiednie miejsce na stronie i wcisnąć przycisk Download.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...