To on buduje zamek w Puszczy Noteckiej. Zdradza, co będzie w środku

Dymitr Nowak stoi za inwestycją – zamkiem w Stobnicy
Dymitr Nowak stoi za inwestycją – zamkiem w Stobnicy Fot. naTemat
Dymitr Nowak to inwestor, który stoi za budową zamku w Stobnicy, na terenie Puszczy Noteckiej. Właśnie po raz pierwszy zabrał głos. – Nie widzę podstaw do oburzenia. Inwestycja nie wpłynie negatywnie na środowisko – mówi Wirtualnej Polsce.

Zamek w Puszczy Noteckiej wywołuje ogromne kontrowersje. Tajemnicza inwestycja przyciąga uwagę nie tylko ze względu na rozmiar (14 kondygnacji), ale przede wszystkim na lokalizację. Forteca zlokalizowana jest na sztucznej wyspie usypanej na stawie. Znajduje się na terenie chronionym w ramach programu Natura 2000.
Skąd w ogóle wziął się pomysł na taką inwestycję? O to zapytała Dymitra Nowaka Wirtualna Polska. – Jest on wynikiem chęci stworzenia przestrzeni, która odwołuje się do historycznych wzorców architektury polskich zamków, i której charakter zdecydowanie różni się od nowoczesnego budownictwa – odpowiedział.

Inwestor jest przekonany, że budowa zamku nie wpłynie negatywnie na środowisko. – To dzięki ekologicznie pozyskiwanym źródłom ciepła i energii elektrycznej, stosunkowo niewielkiej liczbie użytkowników, zastosowanym naturalnym materiałom budowlanym, dobrym parametrom izolacyjnym budynku, ścianom o znacznej grubości, dużej liczbie tarasów z roślinnością – wyliczył.
W całej sprawie oczywiście chodzi o pieniądze. Jak pisze WP, 46 apartamentów w zamku zostanie wystawionych na sprzedaż. Nowak nie chce zdradzić jednak cen.

Inwestor nie boi się też kontroli. 10 lipca CBA pojawiło się w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu. Sprawą zainteresował się też minister środowiska.

– Prawidłowość realizacji całej inwestycji została nie raz potwierdzona przez nadzór budowlany – stwierdził Nowak.

Źródło: Wirtualna Polska
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...